מיזמי המרכז ליזמות, חדשנות ויצירתיות ACT Shenkar זכו בתחרות "הקומה השלישית" של המועצה להשכלה גבוהה

אנו שמחים וגאים להציג את המיזמים הזוכים משנקר בתחרות "הקומה השלישית" של המועצה להשכלה גבוהה!

בחודשים האחרונים, המרכז ליזמות, חדשנות ויצירתיות ACT Shenkar פעל לליווי והנחיית פרויקט מיזמים סטודנטיאליים מצטיינים במסגרת פעילות 'הקומה השלישית' של המל"ג. מטרת התוכנית לסייע לפרויקטים מצטיינים לעבור משלב החינוך היזמי וההתנסות המעשית אל השלב המעשי של הקמת מיזם והבשלתו העסקית, ע"י סיוע במימון ראשוני.

המיזמים שזכו למימון מטעם המל"ג בסך 33,000 ש"ח לכל קבוצה הם SEAM.AI של דודי כהן - בוגר המחלקה לעיצוב אופנה, ו-Dog's Life של חן אהרון - בוגרת המחלקה להנדסת תוכנה, שעבדה יחד עם אחיה - דביר אהרון - סטודנט במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

SEAM.AI - המיזם הזוכה של דודי כהן - היא פלטפורמה המיועדת למעצבי אופנה קטנים עד בינוניים, מבחינת כמויות הפריטים אותם הם מייצרים. כמויות הייצור של אותם המעצבים קטנות מדי ולא עוברות את כמות הסף הנדרשת לייצור בפס הייצור של מפעל גדול. בעיה זו מעלה את מחירי הייצור של המעצבים ופוגעת בכדאיות המחירים שלהם וביכולת שלהם להתחרות מול ענקיות האופנה המהירה.

>> להרשמה לתכנית האקסלרטור של המרכז ליזמות, חדשות ויצירתיות ACT Shenkar בשנה הבאה לחצו כאן!

האלגוריתם שמאחורי SEAM.AI מזהה מה מבין הפריטים שהועלו לפלטפורמה קרובים מספיק בכדי לעלות אל אותו פס ייצור, הוא מאגד אותם לכדי קבוצת רכישה ושולח אותם אל אחד מהמפעלים שותפי הייצור של SEAM.AI, אשר עברו תהליך סינון קפדני הן על בסיס איכות הייצור והן על בסיס השמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים של העובדים בהם. באופן הזה נחתכים מחירי הייצור של המעצבים ביותר מ-50% בממוצע, מה שמאפשר למעצבים הורדת מחירים עבור הצרכן, הגברת התחרותיות שלהם והגדלת שולי הרווח, ועבור המפעלים נוצרים ביקושים חדשים. 

חברי הצוות

דודי כהן - יזם הפרויקט, מעצב אופנה בוגר שנקר, מפתח אלגוריתמים, בוגר MBA מאונ' ת"א.

עומרי פורגס - מעצב גרפי, בוגר המחלקה לתקשורת חזורתית בשנקר.

עמית יונגמן - ראש תחום דאטה סיינס, בוגר הטכניון.

יונתן פודובין -  דאטה סיינס ו-QA, בוגר תואר ראשון במתמטיקה ומחשבים.

דודי כהן

דודי כהן (צילום: צילום מסך)

Dog's life - הפרויקט הזוכה של צמד האחים חן (בוגרת המחלקה לעיצוב תוכנה) ודביר (המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה) אהרון, מציג אפליקצית מאצ'ינג שמתקשרת עם קולר חכם המסוגל לזהות התאמה בין כלבים שונים וגם בין בעליהם. כל זאת על פי שלל פיצ'רים ותכונות המתאימות להעדפות המשתמש.

דוגמה לכך היא בעלים שאוהב לצאת לרוץ בכל ערב יחד עם הכלבה שלו ובבוקר לטייל איתה בגינת הכלבים הקרובה. כמוהו, יש בעלי כלבים נוספים עם אותו סדר יום בדיוק, ועם כלבים המתאימים ברמת האנרגיה לכלבתו. על ידי למידה של הקולר את הרגליו של בעל הכלב וחלק מתכונות האופי של הכלבה – האפליקציה תמליץ לו על כלבים נוספים באזור שיכולים להתאים לה בדיוק, לסדר היום שלו או לכל דרישה אחרת שיבקש. 

פרויקט זה עשה את צעדיו הראשונים עוד כשחן למדה במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר, כחלק מפרויקט הגמר שלה, אותו הגישה יחד עם מקס נביאנצב ודניאל קובלבסקי.

חן ודביר אהרון (צילום באדיבות המצולמים)

את הפעילות מטעם ACT Shenkar הוביל יהב לוי, מנהל שותף בחברת Fresh Blue LTD שהוביל בשנים האחרונות את פעילות תוכניות האצה (אקסלרטורים) של ACT Shenkar, 8200 Impact והתוכנית של TAU Ventures והשב"כ. על עריכת סרטוני התדמית שנשלחו לתחרות אחראי אמיר תומר. 

>> להרשמה לתכנית האקסלרטור של המרכז ליזמות, חדשות ויצירתיות ACT Shenkar בשנה הבאה לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים