הסריג שאינו נגמר: תערוכת יחיד ראשונה לשי שניידרמן, בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל, בעקבות פרויקט הגמר שלו

סריגים ואריגי דנים מלווים את שי שניידרמן - בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל - בכל צעד ומהלך שהוא מבצע, עד שנדמה כי הם חלק בלתי נפרד ממנו. עבורו, לא מדובר רק בחומרי גלם או בטכניקות עבודה, אלא בדרך חיים ומחשבה, בצורה וחומר השלובים זה בזה, בתהליך אינסופי של יצירה אליה הוא מחוייב באופן טוטאלי, כמעט אובססיבי. בתערוכת יחיד ראשונה לאחר סיום לימודיו, הוא יציג את עבודתו יוצאת הדופן ויחשוף תהליכי יצירה של אמן בפעולה. 

שניידרמן פורם ו"מֵפַלֶט" פריטים עשויים דֶנים, עליהם הוא מבצע מגוון מניפולציות, בהן: התזת מים ושיוף באבן משחזת, מפרק ומרכיב מחדש חומרים בפעולה עמלנית של רקמה ידנית. הטקסטילים שהוא יוצר מתהווים ומשתנים ללא הרף ומשמשים עבורו כלי לרישום ופיסול, באמצעותם הוא מעבד פריטי לבוש, רהיטים, תיקים ונעליים ליצירות ייחודיות וחד-פעמיות בעבודת יד.

טוטאליות ביצירה מתמדת: פריטים של שי שניידרמן (יח"צ)

במסגרת התערוכה "TEXTILEMANN under construction forever", אותה אצרה מירב בהט, יציג שניידרמן מנעד רחב של עבודות טקסטיליות ייחודיות, חלקן פיתח בפרויקט הגמר שלו בשנקר. בתוך כך, ימשיך לעבוד עליהן בחלל הגלריה, לעבד ו"לטפל" בהן, עד להשתלטותן המוחלטת על המרחב. 

לצד עבודותיו הנסיוניות של שניידרמן, יוצגו בתערוכה קולקציות אופנה של 2 מעצבים עמם שיתף פעולה: שמלות ג'ינס וסריגה של עדי בנג'ו - בוגרת המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב אופנה - ובגדי גברים ייחודים של איזק רוזנבאום. אלו יאפשרו להתרשם משפתו החזותית העשירה של שניידרמן ומהיישומים שהוא מייעד ליצירתו. 

התערוכה תוצג בגלריה "פריסקופ" בתל-אביב (בן-יהודה 176) בין ה-06.11 ל-03.12. שעות פתיחת הגלריה: ימים א'-ה' - 20:00-09:00, ימי שישי - 13:00-11:00, שבת - 20:00-10:00. אירוע פתיחה חגיגי יתקיים ביום שלישי, ה-15.11, בשעה 20:00

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>