הושקה המחלקה לעיצוב טקסטיל ע"ש דלתא-גליל - דב לאוטמן

"דב לאוטמן היה איש חזון שהאמין בגורם האנושי, ביזמות ובחדשנות", כך אמר מר אייזק דבח, מנכ"ל ובעלי חברת "דלתא-גליל" בטקס השקת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ע"ש  דלתא-גליל - דב לאוטמן.

בדברים שנשא באירוע החגיגי, בו נכחו בכירים במשק ובתעשייה יחד עם חברי הנהלת שנקר, אמר כי "בהיותנו חברה מובילה בתחום הטקסטיל בארץ ובעולם, החיבור לשנקר, כמעצבת הדור הבא של מובילי התעשיה, הוא טבעי. שיתוף הפעולה יסייע לנו להמשיך ולבנות את חוד החנית העולמי בתחום החדשנות ועיצוב הטקסטיל ויפתח אופק התפתחותי ותעסוקתי לסטודנטים מהתחום".

נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, הודתה לדבח ולחברת דלתא-גליל ואמרה כי "זהו רגע מרגש עבורנו. אנחנו רואים עניין הולך וגדל בתחום הטקסטיל ואנחנו מוקירים תודה על התרומה הנדיבה". נעם לאוטמן, בנו של דב, המכהן כיו"ר דלתא-גליל, סיפר לנוכחים כי "התכנית המקורית הייתה להפתיע את אבא עם חניכת המחלקה, אבל לצערנו לא הספקנו". בתוך כך, הוסיף כי "אין ספק כי שנקר הוא מקום ראוי ביותר להנצחת שמו. אני שמח על ההזדמנות שתינתן למאות סטודנטים בתהליך התפתחותם האישית והמקצועית".

חברת הטקסטיל "דלתא", שהוקמה על ידי דב לאוטמן ז"ל בשנת 1975, הפכה תחת ידיו לאחת הגדולות והמצליחות בעולם בתחומה, תוך הקפדה על חדשנות טכנולוגית והשקעה במערכות ייצור מתוחכמות. בבעלותו הנוכחית של מר אייזק דבח היא מעסיקה למעלה מ-9,000 עובדים ברחבי העולם ומגלגלת מחזור מכירות של כמיליארד דולר.

במסגרת שיתוף הפעולה עם שנקר יושקעו מיליון שקל מקרן לאוטמן ומשפחת דבח, שהוקצו לחידוש ושיפוץ המחלקה לטקסטיל, להענקת מלגות לסטודנטים ולקידום פעילויות במסגרת חקר החדשנות בתחומי הטקסטיל.

דב לאוטמן -  מבכירי התעשיינים הישראליים - ליווה במשך עשרות שנים את עסקיו הענפים בפעילות ציבורית, חברתית וחינוכית. בשנת 2007 הוענק לו פרס ישראל בתחום מפעל חיים, כמו גם תואר הכבוד OBE מטעם מלכת אנגליה. בין אותות הערכה הרבים שהוענקו לו על פועלו ראוי להזכיר את הפרס מטעם לשכת המסחר ישראל-ארה"ב על מעורבותו בקידום סחר והשקעות בין המדינות ואת פרס הרצוג על תרומה מיוחדת לקירוב לבבות בין יהודים וערבים בישראל.

חודשים ספורים לפני מותו ממחלה קשה בשנת 2013, הוענק לו פרס מפעל חיים של שנקר על תרומתו לקידום ופיתוח התעשייה בישראל והצמחת דורות של תעשיינים בתחום הטקסטיל והאופנה, ולאור פעילותו לטיפוח הדורות הצעירים של העיצוב בארץ ומסירותו ארוכת השנים לפעילות שנקר במסגרת חבר הנאמנים.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>