הירשמו עכשיו לקורס SUGAR Network בשנקר!

שנקר פותחת קורס ייחודי בשיתוף פעולה עם רשת SUGAR Network, יחד עם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם. במסגרת קורס SUGAR הסטודנטים עובדים בצוותים ומתמודדים עם פרויקטים אמיתיים ואתגרי חדשנות שמגיעים מחברות בינלאומיות מובילות, ביניהן - פורשה, ב.מ.וו., אפל, אינטל, IBM ועוד.

הצוותים עובדים בשיתוף פעולה עם סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות אחרות בעולם ונוסעים לחו"ל לפרזנטציות משותפות פעמיים בשנה. 

רשת SUGAR העולמית - מה זה אומר?

במסגרת הקורס השנתי, סטודנטים משנקר יעבדו בצוותים קטנים בשיתוף פעולה עם סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות בעולם ויתמודדו עם אתגרי חדשנות שיציבו בפניהם תאגידים גלובליים.

הקורס הייחודי מציע לסטודנטים היכרות מעשית עם מתודולוגיות חדשנות והתנסות בתהליכי פיתוח הנדרשים מהמעצבים, המהנדסים ומנהלי הפרויקטים של העתיד.

באמצעות עבודה על פרויקטים, הסטודנטים עוברים במסגרת הקורס תהליך אינטנסיבי של זיהוי צרכים, פיתוח רעיונות חדשים, ויצירת אבי טיפוס כדי לבחון ולהעריך במהירות מושגים חדשים. המעורבות הישירה של פרטנרים מהתעשייה מספקת לסטודנטים מידע רב ואפשרות לבחון את הרלוונטיות וההיתכנות של הפתרונות שלהם, תהליך המוביל בסופו של דבר לשיפור יכולות החדשנות שלהם.

מרצים ומנחים מקצועיים, אנשי קשר תאגידיים ואסיסטנטים תומכים בצוותים. הפרוייקטים המורכבים כרוכים בדרך כלל בשילוב של הנדסה, עיצוב וניהול, והם כוללים תכנון מכני, אלקטרוני ותוכנה לצד הבנת צרכי משתמשים, פיתוח פתרונות עיצוב ואמצעי המחשה ופרזנטציה. הפרויקטים מסתיימים בהגשה של פרוטוטייפים אמיתיים שמשלבים עיצוב מוכוון-משתמשים עם היתכנות כלכלית וטכנולוגית.

רוצים ללמוד עוד על התהליך? הקשיבו לדברי ההסבר של פרופ' לארי לייפר מאוניברסיטת סטנפורד.

מבנה צוות

כל צוות בפרויקט מורכב מ 6-8 סטודנטים ברחבי העולם (3-4 סטודנטים בשנקר ועוד 3-4 סטודנטים באוניברסיטה השותפה). הצוות יקבל הנחייה צמודה ממרצים לעיצוב והנדסה וישמור על דיאלוג קבוע עם צוות הסטודנטים מהאוניברסיטה בחו"ל ועם הפרטנרים בתעשייה באמצעות שיחות וידאו שבועיות.

פרויקטים

במהלך תשעה חודשים, צוות סטודנטים רב-תחומי משתי אוניברסיטאות לפחות, יתמודד עם אתגר פתוח שתציב בפניו חברה גדולה. במפגשי הסטודיו השבועיים יתנהל תהליך עבודה במתודולוגיה של 'חשיבה עיצובית' מוכוונת-משתמשים, תוך עידוד הסטודנטים להעלות ולבדוק במהירות רעיונות נועזים באמצעות פרוטוטייפים מהירים. התהליך בנוי כך שהסטודנטים שמשתתפים בו יוכלו לפתח פתרונות חדשניים לאתגר העיצוב שלהם.

בנוסף לחוויית למידה יוצאת דופן, המשתתפים מקבלים הזדמנות לעבוד על אתגר אמיתי עם תאגידים מובילים בשוק. בסיום כל שנה, הסטודנטים מציגים את הפתרונות שלהם באירוע סיום בחו"ל, "אקספו" גדול שאליו מגיעים פרטנרים מהאקדמיה ומהתעשייה.

פרופיל משתתף

סטודנטים שבוחרים להשתתף ב- Sugar צריכים לפנות את הזמן הדרוש בכל שבוע עבור קורס זה ולהיות מחויבים להקדיש את האנרגיה היצירתית שלהם להצלחה של הקבוצה. המועמדים צריכים להיות בעלי ידע ושליטה באחד מתחומי העיצוב או ההנדסה ולהפגין תכונות של "שחקני צוות".

קורס Sugar מורכב מארבע שעות שבועיות של שיעורי סטודיו לאורך 9 חודשים. מעבר לשעות השיעור יש לקחת בחשבון שעות פיתוח ועבודת צוות, כארבע שעות נוספות בשבוע לפחות.

הערות:

  1. ההרשמה לקורס Sugar בשנת 2019-2020 פתוחה לסטודנטים שעולים לשנה ד' בתואר הראשון או תואר שני, בעדיפות לסטודנטים במסלול משולב לתואר שני.

  2. סטודנט שיתקבל לקורס Sugar יקבל נקודות זיכוי בהיקף של פרויקט גמר בתואר ראשון, או בהיקף של שני קורסי סטודיו סמסטריאליים, בהתאם לחלוקה הנהוגה במחלקת האם של הסטודנט.

יתרונות

  • קורס בן תשעה חודשים שמשלב בין הנדסה, עיצוב וחדשנות.

  • עבודה בצוות גלובלי עם תקציב ייעודי לפרויקט.

  • הנחייה צמודה של מרצים משתי הפקולטות.

  • חוויית למידה מבוססת-פרויקט בסטודיו מעשי.

  • הזדמנות להצטרף לרשת יוקרתית של קשרים מקצועיים ואקדמיים.

  • פרויקט אמיתי עם חברה מובילה לתיק עבודות ולקורות חיים.

  • נסיעות לפרזנטציות בחו"ל.

מידע נוסף

על הרשת: https://sugar-network.org | על קורס ME310:  http://me310.stanford.edu

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים