מעצבים למען ילדי סוכרת נעורים

במסגרת כנס יום הסוכרת הבינלאומי, אשר קיימה בסוף השבוע שעבר האגודה לסוכרת נעורים בת"א, התקיימה תחרות עיצוב "צמיד סוכרתי" בין סטודנטים מעצבים של שנקר- בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב. את טקס ההכרזה על הצמיד הזוכה הנחו הסטייליסטי סנדרה רינגלר, מושיק גלמין ונטלי סבג, נציגת פול אנד בר.

משתתפי הכנס הסוכרתיים בחרו את הצמיד האהוב עליהם, והאגודה לסוכרת נעורים הודיעה כי הצמיד ילווה את פעילותה ושתחלק צמידים לחברי האגודה. הצמיד הזוכה: "שיקוף מציאות", עוצב על ידי הסטודנטיות טלי סלומון ויעל צרפתי. לדבריהן, המחשבה שהנחתה אותן בעיצוב הצמיד הייתה לאפשר הצצה לעולם שנראה נורמטיבי, אך מכיל בתוכו חרדות וחוסר מתיקות. 
המחשבה שעמדה מאחורי הרצון לעצב צמיד מיוחד לקהל הסוכרתי היא לאפשר זיהוי חולה סוכרת במצבי מצוקה הנגרמים על ידי המחלה מחד, ומאידך לשמור שהצמיד יהיה מעוצב ואופנתי תוך פעולות הסברה נרחבות.

האגודה לסוכרת נעורים בישראל קיימה את כנס יום הסוכרת הבינלאומי תחת הכותרת: "סוכרת- מאבק עולמי". לראשונה השנה, ייצא האו"ם ביום זה, בהכרזה בינלאומית שסוכרת הינה מגיפה עולמית הדורשת טיפול והקצאת משאבים למיגורה. פנייה זאת הופנתה לכל מדינות העולם. היוזמה באה לאחר שכשבעים מדינות העולם השלישי הפיצו עצומה לחתימה בקרב כל המדינות החברות באום, בה דרשו את התערבות האום בהקצאת משאבים לריפוי, מניעה ומיגור הסוכרת בעולם. 

האגודה לסוכרת נעורים בישראל הוקמה בשנת 1981 על ידי קבוצת הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים, במטרה לפעול לשיפור איכות חייהם של הילדים ולקדם את המחקר הרפואי למען מציאת מרפא למחלה ולסיבוכיה. סוכרת יכולה להופיע אצל כל אחד בכל זמן, זוהי מחלה חשוכת מרפא, בעלת סיכונים ממשיים, אשר מצריכה טיפול בזריקות אינסולין, לכל החיים. בישראל חיים היום 30- 40 אלף חולים בסוכרת נעורים. מדי שנה מאובחנים 150 חולים נוספים בגילאים 3- 10 ו- 14- 20. המחלה נחשבת לקשה ובמרבית המקרים אף לא ניתנת לאיזון.
נכון להיום טרם נמצא מרפא לסוכרת הנעורים.

כתובת אתר האגודה לסוכרת נעורים בישראל:
http://www.jdrf.org.il /

לפרטים נוספים:
גלי זנדר, שי שנקמן, דורן תקשורת,
טל. 09/7750771/60
תמי מאור, דוברת האגודה,
טל. 050-5767967 
 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>