הפוגה יצירתית: היחידה למעורבות חברתית ואגודת הסטודנטים יצאו לשמח את ילדי הדרום בין שגרת האזעקות

בין האזעקות למטחי הרקטות שליוו את ילדי הדרום למעלה מ-50 יום בו נמשך מבצע "צוק איתן", הם זכו להפוגה של יצירה, אמנות ושמחה עם סטודנטים, מרצים ועובדים משנקר.

ביוזמת היחידה למעורבות חברתית ואגודת הסטודנטים, השתתפו כ-120 ילדים מקרית-גת בפעילות מהנה שסייעה להפיג את המתח והלחץ בו הם שרויים בתוך המרחבים המוגנים. שבוע לאחר מכן אירחו מתנדבי היחידה כ-140 140 חניכים של אקי"ם בספארי ברמת-גן. 

בהובלת גב' קרן ביתן שמש, ראש היחידה למעורבות חברתית, ד"ר עופר שוורצגלס, ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, משה רובינו, מנהל סדנת הפלסטיקה, וגב' יפה צור, מזכירת דקנאט הסטודנטים, פגשה המשלחת השנקריסטית 2 קבוצות של ילדים נרגשים: תחילה בספריה העירונית, לאחר מכן במקלט שכונתי של בני העדה האתיופית בעיר. יחד הם יצרו עבודות תלת-ממד בקלקר, ציירו, פיסלו בפלסטלינה, שרו, התחבקו ושכחו לזמן מה את המצב.

בפעילות שהתקיימה לאחר מכאן בספארי ברמת-גן, השתתפו כ-140 חניכים של אקי"ם מהדרום יחד עם בני משפחותיהם, שבילו יום של כיף ורגיעה והשתתפו בסדנת איור באווירה חייתית שמילאה אותם שמחה וסיפוק.

ביתן-שמש אמרה לאחר ימי הפעילות כי "היה מדהים לראות את יכולת ההסתגלות של הילדים החמודים בתוך המציאות הלא-פשוט והלא-שפויה בה הם חיים". היא הוסיפה כי "הוצאנו לפועל את הפרויקט תוך 24 שעות, והיה מרגש ביותר לראות את השפעת הביקור שלנו. באנו לחבק ויצאנו מחובקים!".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>