SpaceShenkar לקחו חלק בכנס SpaceTech Summit

ביום חמישי ה-15.5.22, SpaceShenkar - גוף המעודד פיתוח ויצירה של פרויקטים מתחום החלל בשנקר - הציג בכנס "SpaceTech Summit" מיצג של מקבץ עבודות של בוגרים.ות ומרצים.ות.

הכנס עסק כולו בהתפחות והזדמנויות בתעשיית החלל (אירוספייס אזרחי) הישראלית והגלובלית.

כנס ספייס

בכנס הוצגו הזדמנויות ליצירה ופיתוח בתחום החלל על ידי מיטב חברות הטכנולוגיה והמרצים הפועלים כיום, אשר עסקו בעתידה של ישראל כפורצת דרך בטכנולוגיות החלל.

הכנס התמקד בטכנולוגיות הדור הבא בחקר נושא החלל ומהפכת החלל הפרטית-אזרחית, ועסק במקומה של ישראל בתעשייה 5.0 - פרדיגמת פיתוח חדשה הדוגלת במיקומם של עובדי תעשייה במרכז תהליך הייצור (לעומת מכונות ו-AI), והטכנולוגיות והיזמים שיהפכו את ישראל מאומת הסטארטאפ לספייס ניישן.

פרויקטים שהוצגו בכנס:

פרויקט הגמר של בר בראנץ, בוגרת עיצוב תעשייתי ורכזת SpaceShenkar. הפרויקט עוסק בתיירות חלל ונערך במחלקה לעיצוב תעשייתי. הנחייה: גלעד דוידי.

  • "ISR 72" - היא תחנת חלל לתיירים הממוקמת מחוץ לאטמוספירה של כדור הארץ וחגה סביבו. תחנת החלל, שנמצאת תחת השפעות של מיקרו גרביטציה מזמנת לאורחיה חוויה ייחודית של ציפה. לב הפרויקט נוגע בנקודת המפגש של האדם במקום זר ומתמקד בחוויית השינה בחלל כתייר ובאזורו האישי. שילוב בין חדש למוכר, תחושות של בית אל מול העתיד ויצירת שפה חדשה.

בר בראנץ

בר בראנץ לצד פרויקט הגמר שלה

"איפה שיש אדם - יש עיצוב, אחת המטרות העיקריות שלי כמעצבת וכמישהי שלא הייתה חשופה לתחום החלל לפני, היא להנגיש את נושא החלל לתחומים נוספים, יש מקום לכולם, הגיע הזמן שנקח בו חלק פעיל". בר בראנץ

פרויקט הגמר של גרג פסקולב, בוגר מחלקה לעיצוב תעשייתי. הנחייה: גלעד דוידי.

  • "Space Hands" - פרויקט קונספטואלי הכולל תכנון ועיצוב של רובוטים ייעודיים לסיוע בהקמת בסיסים על פני הירח (לתמיכה בפעילות עתידית קרובה כמו תוכנית ארטמיס של נאס"א). הרובוטים ישמשו ככלים מודולריים שמתממשקים אחד עם השני ויודעים לעבוד כצוות לצד האסטרונאוטים.

גרג ספייס

גרג פסקלוב לצד פרויקט הגמר שלו

״הכל קשור בהכל, תחום החלל קשור ישירות לכל התחומים הכי מתקדמים של האנושות ומשפיע מאוד על החיים בכדור הארץ. אחד מתפקידנו כמעצבים הוא לזהות את ההזדמנויות ואת אתגרי האונושות כבני אדם החיים על פני כדור הארץ ומחוצה לו״. גרג פסקלוב

"מושבת רענן" - פרויקט של הסטודנטית הדר חן - שנה ד' במחלקה לתקשורת חזותית. הנחייה: עמיחי שטרית ולהב הלוי.

  • הפרויקט "מושבת רענן" נעשה במסגרת הקורס "המעבדה המרחפת" במחלקה לתקשורת חזותית. הקורס נערך בשיתוף פעולה עם קרן רמון תחת משימת רקיע, בו היו צריכים הסטודנטים.יות לבחור ניסוי אחד שנשלח לחלל ולפתח אותו. הדר בחרה לעסוק בשאלת הקיום על מאדים והפרויקט נעשה בהשראת הניסוי "חקלאות כפי מאדים" של משימת רקיע. "מושבת רענן" היא מושבה עתידית אשר מציגה תרחיש למושבה חקלאית ישראלית ראשונה במאדים בשנת 2046. הפרוייקט מציג את סיפור המושבה, תוצריה החקלאים ותכליתה ע"י שילוב מידע טקסטואלי עם איורים ושרטוטים אשר ממחישים את המתרחש במושבה.

מושבת רענן

מושבת רענן

צופים מתנסים בפרויקט "מושבת רענן" במהלך הכנס

צופים מתנסים בפרויקט "מושבת רענן" במהלך הכנס

  • עיצוב החללית "בראשית" - פרופסור אלכס פדואה וגלעד דוידי, מרצים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, אחראיים על עיצוב החללית ולקחו חלק בתכנונה. העיצוב התנהל בסטודיו פאדוה דיזיין.

"מצד אחד, רצינו לבטא את העבודה האלגנטית, הגאונית והמורכבת של המהנדסים, מבלי להוסיף דבר. מצד שני, המשימה שלנו הייתה לרגש אנשים, במיוחד ילדים, ולגרום להם להתאהב בהרפתקה האנושית הגדולה ביותר - המדע." פרופסור אלכס פדואה

הדמייה החללית בראשית

החללית בראשית

SpaceShenkar נולד מתוך אמונה והבנה שעל בסיס שילוב התחומים - הנדסה. עיצוב. אומנות. תחת כותרת אחת שנקראת "חלל" יווצר עולם שלם של הזדמנויות, יצירה ופיתוח. הערוץ הוקם במסגרת פעילות המרכז ליזמות, חדשנות ויצירתיות ACT SHENKAR ,על ידי דניאל אלטמן - מנהל ACT שנקר ובר בראנץ.

בר בראנץ ודניאל אלטמן

בר בראנץ ודניאל אלטמן

תודה עמוקה למארגני הכנס קרן, טייפ 5: אודי דנהירש, ירון שגיא, ליאור הרמן ועינת ברקוביץ' - על ההזדמנות לחלוק, לשתף, ולהיחשף.

טייפ 5

מארגני הכנס טייפ 5

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים