הנדסת תעשייה וניהול בסיור במפעלי הדרום

סטודנטים בקורס פיתוח מוצרים וחדשנות טכנולוגית בבית הספר להנדסת תעשייה וניהול בילו יום במפעלי הדרום ולמדו על עשייתם.

הראשון היה HP Indigo - הסטודנטים ביקרו בשני המפעלים של החברה, אשר נחשבת כיום למובילה בתחומה בעולם ומחזיקה נתח שוק אדיר של מעל ל- 70%.

במפעל מכונות ההדפסה הם עברו על פס היצור, אשר היה מורכב ממכונות ליצור חומרי גלם, קובוטים לסיוע בשינוע ויצור, ומפועלים שאחרים על הרכבה ובקרת איכות.

במהלך הסיור הם למדו על ה- Life cycle של כל מכונת דפוס ועל האתגרים הטכנולוגיים והתהליכיים עמם מתמודדת החברה, ואשר מולם נעשה שימוש במתודולוגיות עבודה מתחומי ה- Agile וה- Lean. במפעל הדיו נחשפו למעבדות שמפתחות את הצבעים והפייסט פר מכונה, לתהליכי ההגוונה על פי דרישת הלוח, ולחדרי הבקרה אשר עוקבים אחר איכות המוצרים. 

בהמשך, הסטודנטים הגיעו למפעל של חברת Sodastream - חברה שנרכשה לא מזמן ע"י פפסיקו העולמית ומובילה את תחום המים המוגזים בעולם. החזון של החברה חולק מספר לא קטן של נושאים אסטרטגיים עבור מדינת ישראל (יישוב הנגב עפ"י חזון בן-גוריון, אינטגרציה של יהודים וערבים במסגרת תומכת ומכילה) וברמה הגלובלית (תמיכה בסביבה ירוקה יותר וסיוע לבריאות תקינה יותר). לחברה שלוש מחלקות תפ"י: תכנון והצטיידות, מצויינות תפעולית (לשימוש במתודולוגיות כמו TOC), ויצור ומרלו"ג.

במהלך הביקור הם נחשפו לשלוש המפעלים של החברה. במפעל הפלסטיק בו מייצרים את מעמדי המוצר וניפוח הבקבוקים, במפעל למתכת בו מפתחים את בלוני הגז ממצב חומר גלם אלומיניום, דרך תנורי חום אדירים ועד למיכלים, לרבות צוואר בקבוק ואלמנט מוצמד ובמפעל ההרכבה, שעתיר עבודת כפיים ובו מרכיבים את הרכיבים השונים לכדי מוצר מוגמר. מדובר בחברה ורטיקלית עם עומק יצורי מקסימלי כאשר כל רכיבי המוצר מיוצרים בחברה עצמה ממצב של חומר גלם. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>