כנס הולידציה במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר!

סטודנטים בשנה ד' במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר הציגו תוכניות ולידציות מפורטות של פרויקטי הגמר שלהם בפני שיפוט חיצוני.

פרויקטי הגמר במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר ממשיכים לגדול ולהשתפר. התהליך השנתי המלווה את העבודה על פרויקטי הגמר כולל שלבי ביניים משמעותיים, בהם נדרשים הצוותים להציג דוחות אפיון פונקציונאלי, טכני-הנדסי, אימות ואיכות התוכנה ולבסוף פרזנטציה מלאה, הכוללת מצגת הסבר מקצועית ודמו עובד בלייב.

ביום חמישי ה-18.6 קיימה המחלקה להנדסת תוכנה את כנס הולידציה, בו נערכו מספר סבבים של קבוצות סטודנטים.

לפי הנחיות משרד הבריאות, ותוך עטית מסכה ושמירה על מרחק אחד מהשני, כל קבוצה הציגה בתורה תיאור קצר של פרויקט הגמר שלה, כמו גם תיאור ולידציה המפרט אילו בדיקות נעשו על פרויקט הגמר כדי להבטיח שהוא עונה על הדרישות שהוגדרו מראש, מה היו מטרות הבדיקות שעשו, כיצד תיעדו את הבדיקות, וכמות הסבבים של הבדיקות שבוצעו על הפרויקט. כל זאת על מנת להבטיח שהפרויקט עונה על הדרישות והמטרות שהוגדרו לו.

מטרת התהליך הייתה להציג תיאור מפורט של הבדיקות שבוצעו על הפרויקטים: מטרת הבדיקות, אופן ביצוע הבדיקות, אופן שמירת ודיווח התוצאות, הפקת לקחים פוטנציאלית. זאת על מנת שפרויקטי הגמר יכללו פרק מחקרי ויעמדו בסטנדרטים הנוקשים הנדרשים לשם פרסום הפרויקטים החדשניים בכנסים ובכתבי עת בינלאומיים.

השופטים החיצוניים, ד"ר מיכל חלמיש ומר אייל נוסבאום, שני חברי סגל חדשים במחלקה להנדסת תוכנה, נדרשו להעריך ולדרג על פי קריטריונים שהוגדרו מראש כל קבוצה וקבוצה על אופן ההצגה וביצוע הבדיקות.

כנס הולידציה הוא רק שלב בתהליך שעוברים הסטודנטים בעבודה על פרויקטי הגמר. כמו כן, דירוג השופטים שניתן לסטודנטים בכנס זה מהווה חלק מהציון הסופי הכולל אותו יקבלו הסטודנטים לאחר שיעברו גם את השלבים הבאים בהליך עשיית פרויקטי הגמר, ביניהם פרזנטציות מול מרצי המחלקה, השתתפות בתערוכת פרויקטי גמר, כתיבת ספר פרויקט גמר שמסביר על המערכת שבנו ועל דרך העבודה של כל קבוצה והגנה על הפרויקט.

נכתב ע"י מאיה ריקליס

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>