פרויקטי גמר מהמחלקה להנדסת תוכנה הוצגו בכנסים בינלאומיים

המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר גאה בשני פרויקטי גמר שהציגו הסמסטר באופן וירטואלי בכנסים תחרותיים בעולם.

ב- 12 בספטמבר 2020, רוני פוליצנוב וחיים אלבז הציגו את פרויקט הגמר LookUp, בשיתוף רעות לייב ובהנחיית ד״ר יונית רושו - ראש המחלקה, בכנס EAI MobiCASE 2020 היוקרתי שהתקיים וירטואלית בשנגחאי.

הפרויקט מציג צמיד חכם שהודפס במדפסת תלת ממד, אשר שולח ויברציות-רעידות קטנות בכל פעם שמתקרבים לפנייה בדרך. הפרויקט כלל צמיד, אפליקציה ופיתוח של שפת ויברציות ייחודית.

הכנס היה אחד הראשונים שהתקיים באופן וירטואלי בעולם. בוגרי המחלקה שהתקבלו להציג בכנס הכינו מצגת מקצועית על פי הנחיות שקיבלו ממארגני הכנס. רוני וחיים התבססו על המצגת שהציגו בסיום לימודי הנדסת תוכנה בשנקר והוסיפו דגשים כגון הייחודיות של הפרויקט שלהם, השערות, תיאור דרישות פונקציונאליות, תהליכי אימות ועוד.

פרויקט הגמר השני שהציג הסמסטר בכנס יוקרתי בחו״ל, ICWU 2021: 15. International Conference on Web Usability and Web Accessibility, הוא של בוגרי המחלקה להנדסת תוכנה יניב ספיר, אלא חלומה וניב ברוך בהנחיית ד"ר יונית רושו - 2gahter. הפרויקט מספק פתרונות תוכנה וחומרה למתכנתים אשר רוצים להנגיש מערכות ווב לאנשים עם צרכים מיוחדים. הרעיון לפיתוח הגיע מהצורך להנגיש את מערכת צמי"ד (מחלקה בצופים אשר מעבירה לילדים עם מוגבלויות פעילויות מקוונות במקום פרונטליות). הילדים אשר משתתפים בפעילויות המקוונות, הרבה לפני שהקורונה הפכה את הפתרונות המקוונים לשגרה, הם ילדים עם מוגבלויות מוטוריות ברמות שונות אשר לא יכולים לקחת חלק מהפעילויות הפרונטליות החברתיות של הצופים.

הכנס התקיים ב- 25.10.2020 וירטואלית בספרד.

לצורך ההצגה בכנס, יניב, אלא וניב התכוננו במשך זמן רב. הם הכינו מצגת על פי הדרישות שקיבלו ממארגני הכנס ועשו חזרות עד אשר ההצגה שלהם היתה רהוטה ומושלמת

עבור ההצגה שלהם קיבלו הבוגרים תעודת ההצגה הטובה ביותר:

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים