דברים מהבית: תערוכת יחיד ראשונה לבוגרת שירי כנעני באוצרותו של ישעיהו איש גבאי

בתערוכת היחיד הראשונה שלה ״דברים מהבית״, שירי כנעני ממשיכה לבדוק את גבולות החומר הטקסטילי ולשלב בין טכנולוגיות ייצור ידניות מסורתיות לתעשייתיות. כמו בפרויקטים קודמים של כנעני, שהוצגו בין היתר בביאנלה לעיצוב הנוף העירוני בבת ים, במוזיאון העיצוב בחולון, ובתערוכה "מצבי קיצון" במוזיאון ארץ ישראל העבודות הן צבעוניות ותלת ממדיות -ולאו דווקא עשויות מסיב או חוט. בכך, העבודות מאתגרות את התפיסות השגרתיות של עבודה טקסטילית.

שירי כנעני, ילידת 1971 , היא מעצבת טקסטיל בוגרת  המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ובעלת תואר שני בעיצוב תאורה אדריכלית מבית הספר הניו יורקי לעיצוב Parsons. היא בעלת סטודיו לעיצוב רב תחומי ומרצה לעיצוב טקסטיל והדפסה במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. כמו כן, כנעני השתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.

כל העבודות בתערוכה נוצרו בשנה האחרונה, במקביל לתהליך שיפוץ ומעבר דירה מתל אביב ליפו. המוצגים הם כולם פרטי ריהוט/עיצוב ביתי המביאים לתוך המרחב הביתי הפרטי צבעים, צורות, והיסטוריה רב שכבתית מהמרחב היפואי המשתנה.

תהליך העבודה נבע ממחשבות ותובנות על המשמעות החברתית פוליטית קהילתית וויזואלית של המעבר ליפו והעבודות מחברות בין הסביבה הביתית מעוצבת לבין ההיסטוריה והמרחב העירוני-החיצוני. ארבעת המוצגים מרכיבים יחד סביבה אחת שמכניסה את חורבות יפו הערבית אל תוך הסלון היפואי החדש שנוצר בתהליכי ג'נטריפיקציה וכיבוש המרחב. 

שיח גלריה בהשתתפות האמנית והאוצר יתקיים ביום ו', 10.11.2017, שעה 10:00 בגלריה פריסקופ - גלריה לעיצוב עכשווי בבן יהודה 176, תל אביב.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>