שיא חדש: המחלקה לעיצוב תעשייתי דורגה במקום תשיעי בפרסי Red Dot היוקרתיים

המחלקה לעיצוב תעשייתי מציגה הישג חסר תקדים באקדמיה הישראלית וחולקת עם MIT, אחד המוסדות האקדמיים המובילים בעולם, את המקום 9 ברשימת האוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב ובאירופה. הדרוג נעשה במסגרת התחרות היוקרתית Red Dot, אשר נחשבת לאוסקר של עולם העיצוב.  שנקר היא המוסד האקדמי הישראלי היחיד ברשימה והיא מקדימה אוניברסיטאות ידועות ומובילות בתחום העיצוב כגון Royal College of Art בלונדון (מקום 13) ו- Rhode Island School of Design (מקום 15). הדירוג נעשה לאור מעקב ומדידה, לאורך זמן, של הצלחת מוסדות אקדמיים שונים בהפקת קונספטים חדשים ומרגשים בעולם העיצוב ומשקפת את יכולתה של שנקר לייצר, באופן עקבי, חדשנות עיצובית.

תחרות פרסי Red Dot היא התחרות הבינלאומית הגדולה ביותר בתחום העיצוב המעניקה פרסים לעיצובי המוצר והתקשורת הטובים בעולם. מדי שנה מתחרים בתחרות כ- 18,000 פרויקטים אשר נוצרו על ידי סטודנטים ומעצבים מכל העולם. התחרות מתמקדת בשלוש קטגוריות - עיצוב תקשורתי/גראפי, עיצוב מוצר וקונספט עיצובי. חבר השופטים, המונה מעצבים ומומחים בתחום, בוחן את ההצעות המוגשות בקריטריונים של חדשנות, שימושיות ועיצוב.

הפרס בקטגוריית "The Best of the Best" הוענק לרון פרנץ בוגר מחזור 2016 של המחלקה לעיצוב תעשייתי. פרנץ זכה בשני פרסים עבור שני פרויקטים שונים אשר פותחו במהלך לימודיו בשנקר. הוא קיבל את הפרס בטקס חגיגי בסינגפור, הדגמים הזוכים כעת מוצגים במוזיאון הפרס שם.

 "אנו גאים בכך ששנקר ממשיך להוביל את עולמות העיצוב ועומד בשורה אחת עם מיטב האוניברסיטאות בעולם. הצלחה זו היא תולדה של עבודה מאומצת ומתמשכת של סגל המוסד, ומעידה על איכות ההכשרה האקדמית שהמוסד מעניק". אמרה פרופ' יולי תמיר, נשיאת שנקר. 

יואב זיו, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בירך על הזכייה ואמר: "פרויקט הגמר של רון פרנץ, בוגר המחלקה, "Vitreous Robot" מביא את טכנולוגיית ה -Telesurgery צעד קדימה ובכך מציע להעמיד לשרות פציינטים באתרים מרוחקים ונידחים ברחבי העולם את טובי מנתחי העיניים. הפרויקט מבטא בצורה מיטבית את ערכי המחלקה, הרואה במעצב דמות יוצר בעל חזון, המעורב בפיתוח מוצרים בעלי משמעות אנושית וסביבתית תוך שימוש מיומן בכלי העיצוב." 

בראש העמוד: פרויקט הגמר של רון פרנץ 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים