המרכז לעיצוב וטכנולוגיה על שם כדר מציג שני פרויקטים רב-תחומיים בפסטיבל פרינט סקרין בחולון

עפים גבוה במסך: המרכז לעיצוב וטכנולוגיה על שם כדר מציג שני פרויקטים מסקרנים בפסטיבל פרינט סקרין היוקרתי המתקיים במוזיאון בחולון ובחללי המדיטק בין ה- 31 באוקטובר ל- 3 בנובמבר. פרויקט FlyCycle של שחר גייגר, מיכל רינות, אופיר ליברמן ועדן עופר יוצג בתערוכת "פבריקציה" שתוצג במוזיאון העיצוב בחולון ועוסקת בדו-משמעות של המושג דרך עבודות המתמקדות בתהליכי הייצור הידני, המכני, האלקטרוני והדיגיטלי אך בעת ובעונה אחת הן עסוקות ביצירת אשליות, בזיוף אובייקטים, בהטעיה של חושי הצופה, במשחק עם ציפיות הקהל, בשבירה של חוקי הטבע וההיגיון, ובגבולות ההולכים ונעשים חמקמקים מאי פעם בין יצירה למעשה רמייה.

 

הפרויקט הינו פרויקט פיזי-וירטואלי שמזמין משתתפים לעוף על אופניים כדי לדבר על מעברים: בין חושים, בין מציאות פיזית למדומה, בין אופניים לכנפיים, בין אנושיות לציפוריות, בין אינדיבידואל לקולקטיב. הצופים מדוושים על זוג אופניים אמיתיים. בכניסה למציאות המדומה אנו מגלים שהאופניים הם למעשה מתקן תעופה המופעל על ידי דיווש.

מתוך פרויקט Running Tube

כמו כן, יוצג בפסטיבל פרויקט של הסטודנטיות אורלי טרובלקנוב (המחלקה לתקשורת חזותית), לאורה שטואילץ' (חילופי סטודנטים במחלקה לעיצוב טקסטיל) ובת-שבע הורוביץ (המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה) אשר למדו  בקורס האינטרדיסציפלינרי ״חפץ מעבר״ בהנחיית מיכל רינות, שחר גייגר, ידידה ואן-אסן שהתקיים במרכז בסמסטר שעבר. הפרויקט  Running Tube מורכב מגליל חלול המכיל כדורים שמתגלגלים בתוכו. הגליל מתווך ומגשר בין העולם הפיזי לעולם הוירטואלי, שבו הצופה מגלה כי הגליל הוא מסלול ריצה, שהכדורים מקיימים בו מירוץ לחיים ולמוות ושהכל תלוי באיזון ובהטייה הנכונים שלו.

 

פרינט סקרין הוא הפסטיבל השנתי המרכזי של המדיטק ולו שותפים כמעט כל הגופים הפועלים במסגרתו: מוזיאון העיצוב, סינמטק חולון, המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, הספרייה המרכזית ועוד. הפסטיבל יכלול מגוון תערוכות, מופעי במה ומוזיקה בבכורה, סרטי קולנוע, פרפורמנס, וידאו, משחקי מחשב, שוק, סדנאות, הרצאות וכנסים עם אמנים וחוקרים מכל העולם ובתמיכת שגרירויות ומוסדות שותפים ועוד. האירועים יתקיימו בכל חללי מתחם המדיטק ומוזיאון העיצוב, ויסתיימו מדי ערב במסיבה פתוחה לקהל, בשיתוף עם עיריית חולון, שתתקיים ברחבת הכניסה למוזיאון העיצוב.

 

בראש העמוד: מתוך פרויקט FlyCycle

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>