נכון לעכשיו: מאיה שמיילוב, התכנית לתואר שני בעיצוב, שנקר

כשד״ר מאיה שמיילוב, כיום בת 41, הייתה בתחילת שנות ה־20 שלה, החלום שלה היה ללמוד עיצוב תעשייתי. ״תמיד הייתה לי זיקה עזה לעיצוב״, היא מספרת, ״אבל לא יכולתי להרשות את זה לעצמי״. נסיבות החיים גלגלו אותה לתואר ראשון בביולוגיה חישובית, אולם בניגוד לנטייה הטבעית להמשיך בתחום לתואר שני, היא מצאה את עצמה משלימה תואר שני ושלישי דווקא בפילוסופיה של המדע באוניברסיטת בר אילן.

״אני מאוד אוהבת להיות באינטראקציה עם אנשים, עבודה עם מעבדות פחות מתאימה לי, וניסויים בבעלי חיים לא מדברים אלי בשום צורה. אחד הפרופסורים שלי אמר לי ׳אם את כל כך נהנית לקרוא על מדע, אולי תלכי לכתוב על מדע׳. ככה הגעתי לאוניברסיטת בר אילן״.

>> לקריאת הכתבה המלאה במגזין פורטפוליו לחצו כאן

במקביל, כדי להתפרנס, החלה שמיילוב לעבוד במשרד עורכי דין של פטנטים כמנהלת פרויקטים, עד שאחת המנהלות שלה פיטרה אותה ואמרה לה ש״אם היא לא תפטר אותי אני אתקע שם, ושהיא לא חושבת שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים. ׳אני חושבת שאת צריכה להיות עורכת פטנטים׳, היא קבעה״.

כך החלה שמיילוב את דרכה בעולם הקנין רוחני, תוך כדי שהיא מבינה שזה משהו שמסקרן אותה מעבר לרק פרנסה: ״איך מפתחים רעיונות, איך מקדמים רעיון למוצר שישפיע על אנשים, ואיך התפקיד שלי בא לידי ביטוי בלשמור על העשייה הזו״. היא התחילה התמחות ב־2006 ושלוש שנים לאחר מכן כבר לימדה קניין רוחני. ההרצאה הראשונה הייתה בבצלאל, ״ומהרגע שנעמדתי מול סטודנטים ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות: להתמחות בעולם העיצוב״.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים