מאיה ארזי - מרצה בכירה במחלקה לעיצוב אופנה - בראיון למגזין "פורטפוליו" על מיצג האופנה Dreams Are My Reality?

לפני שנה הכל כבר היה מוכן, אבל אז הגיעה הקורונה, וברגע האחרון התבטל שבוע האופנה. שנה לאחר מכן, כשהתחלנו לעבוד על שבוע האופנה 2021, חזרנו אל כותרת התצוגה שתוכננה בשנה שעבר: חלומות הם המציאות שלי (Dreams Are My Reality).

ההזדמנות לחלום, ללכת עד הסוף וליצור מערכות לבוש שאינן כפופות לתכתיבים מסחריים, קיבלה משנה תוקף בשנה החולפת. שנה, שבה רק המחשבה על לצאת מהבית ולהתלבש לאירוע הייתה נדמית בגדר חלום בהקיץ.

צפו בסרטון המלא:

אבל השנה הסיפור הוא אחר: לראשונה, ביוזמתו של המפיק והיזם מוטי רייף, שבוע האופנה התקיים בשיתוף פעולה עם חברת קורנית, צולם במוזיאון ארץ ישראל והוקרן בערוץ רשת 13. כשנשאלתי על ידי הבמאי של שבוע האופנה, איתן אשכנזי, ״איך אמא שלי לא תעביר ערוץ אחרי שלוש דקות?״, הבנו שצריך לחשוב מחדש: זו כבר לא התצוגה הרגילה מול קהל אלא סרט של ממש.

לקריאת הכתבה המלאה באתר פורטפוליו לחצו כאן!

לכן, החלטנו להתייחס אל זה כאל וידאו־קליפ ולא כאל תצוגה אופנה קונבנציונלית, וחילקנו אותו לשלוש סצינות שונות. הראשונה, סטריט צבעוני וג׳ינס, עם המוזיקה של נגה ארז וארגזי הפלסטיק עם הצבעוניות הבוהקת של עיריית תל אביב. השנייה דרמטית, בשחור לבן ואווירת אוונגרד מחויט עם פס קול של קותימן.

לסצינה השלישית ליהקנו קבוצת רקדנים שלבשו בגדים שיש בהם דינמיות ותנועה. כל אחד מהם בחר את הבגד באופן אישי ואלתר במקום את הכוראוגרפיה שהבגד אפשר, לצלילי יסמין מועלם והראפר הישראלי טדי נגוסה. את הקליפ ביים נמרוד פלד שהבין בדיוק את החזון שהיה לי לגבי הטמפרמנט של כל חלק בקליפ.

בראש העמוד: מאחורי הקלעים של צילומי המיצג (צילום: רותם לבל)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים