אייל ליב קמחי: 30 למותו

ביום רביעי ה־20 במאי, לפנות בוקר, אייל ליב קמחי לקה בדום לב ולא התעורר משנתו. ״איבדתי חבר מאוד קרוב, אבל מעבר לכך זו אבידה גדולה לעולם העיצוב״, מספר המעצב מושון זר אביב על המעצב הצעיר, שרק לפני חמש שנים סיים את לימודיו בבמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר (2015).

זר אביב, שהנחה את קמחי בפרויקט הגמר שלו, המשיך לנהל עם קמחי קשר מקצועי הדוק, שהפך עם הזמן גם לקשר אישי קרוב. ״פגשתי את אייל לראשונה בסמסטר הראשון של שנתו האחרונה בלימודים, בקורס דאטה ג׳ורנליזם״, הוא נזכר. ״בסמסטר לאחר מכן כבר הנחיתי אותו בפרויקט הגמר ביחד עם מיכל פאוזנר, שם התחוור לי מה שיכולתי לשים לב אליו בהקף קטן יותר בסמסטר הקודם, שהוא לא היה עוד סטודנט: הוא פשוט היה מעולה. 

>> לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן!

״בכל שבוע הוא היה מביא דברים חדשים, קופץ קדימה, עד שבשלב מסוים שאלתי את עצמי מה התפקיד שלי פה כמנחה. זה היה שיח ברמה אחרת, עם מישהו שיודע טוב מאד מה הוא עושה. אני ממש זוכר שחשבתי איזה כיף לי שאני חלק מזה. בסוף הוא הגיש פרויקט גמר מבריק. מלא חיים ועומק, ובאותה השנה הוא סיים את התואר בהצטיינות״.

מתוך פרויקט הגמר של אייל

פרויקט הגמר של קמחי, Anomaly, היה אפליקציית אייפד לגן חיות שהמציא, כשכל חיה הייתה הכלאה בין שתי חיות אחרות: שועל עם רגלי איילה, חסידה עם מקור של ברווז, ״כל מיני חיות שאנחנו מסתכלים עליהן ולא בטוחים מה אנחנו רואים. הוא לקח משהו כיפי ופשוט והכניס לו רבדים נוספים, עם סבטקסט חברתי של מגדר והצורך שלנו לקטלג״.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים