נעים להכיר: "המחלקה להנדסת חומרים פולימרים" – זהו שמה החדש של המח' להנדסת פלסטיקה ופולימרים

"המחלקה להנדסת חומרים פולימרים" – זהו שמה החדש של המח' להנדסת פלסטיקה ופולימרים וגם של תכניות הלימודים במחלקה, אשר אושרו באחרונה באופן רשמי על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

המחלקה להנדסת חומרים פולימרים בשנקר הוקמה לפני 20 שנה ביוזמה ובשיתוף תעשיות הפלסטיקה והגומי המובילות בארץ והיא היחידה בישראל המכשירה מהנדסי פלסטיקה לתואר ראשון (B.Sc) ולתואר שני מחקרי (M.Sc). בכך היא מבטיחה את המשך התפתוחו של התחום, בהכשרת כח אדם אקדמי ברמה גבוהה.

התעשיות בישראל ובעולם המבוססות על חומרים פולימרים ועל טכנולוגיות הפלסטיקה מהוות תשתית לתעשייה המודרנית המתקדמת ומצויות באופן מתמיד בתנופת פיתוח. המחלקה בשנקר מאפשרת השתלבות ומחקר בהיבטים שונים של התחום ומציעה 3 מסלולי התמחות: אריזה ופלסטיקה ירוקה, תכנון מוצרים פלסטיים וחומרים ביו-רפואיים.

מדי שנה תורמים גורמים בתעשייה מלגות לסטודנטים מצטיינים, כמו גם לרכישת ציוד מעבדתי חדש ומתקדם למחלקה, ובכך מהדקים את הקשר האמיץ של המחלקה עם האקדמיה והמחקר.

תכנית הלימודים לתואר ראשון במחלקה עוצבה כך שתקנה את הידע והמיומנויות הנדרשות למהנדס פולימרים ופלסטיקה לשם השתלבות מוצלחת בהיבטים השונים של מקצוע רב-תחומי זה, כמו גם להשתלבות במחקר ובפיתוח מתקדמים בדיסציפלינות שונות הקשורות לתחום. בתום הלימודים נרשמים הבוגרים בפנקס המהנדסים כ"מהנדסי פלסטיקה". 

בנוסף ללימודים המוצעים במחלקה, מאפשר שיתוף פעולה יוצא דופן עם אוניברסיטת UmasLowell במסצ'וסטס השתלבות במסלול ישיר ללימודי דוקטורט בהנדסת פלסטיקה, במסגרתו לומדים משתתפים התכנית את הקורסים העיוניים ב-UmassLowell ואת עבודת המחקר מבצעים במעבדות של המחלקה להנדסת חומרים פולימרים בשנקר בהנחיה ומימון משותפים של שני המוסדות.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>