סטודנטים מהמחלקה להנדסת פלסטיקה פיתחו תחנת אוטובוס חדשנית העשויה פלסטיק במסגרת קורס הנדסי-עיצוב

אותה תחנה בגישה כל-כך שונה:  איך מגשרים על הבדלי הגישה, על זווית הראייה ועל השפה השונה של בעלי המקצוע שאמורים להוביל למוצר סופי אחד? במסגרת מהלך חדשני ומרתק במגמה לתכן במחלקה להנדסת פלסטיקה ב"שנקר" התבצעו במקביל שני קורסים סביב פרויקט משותף - האחד בדגש ההנדסי, השני בדגש עיצובי.

"לעתים קרובות מהנדסים לא מצליחים לתקשר עם מי שאמור לעצב את המוצר אותו הם מתכננים", אומר ד"ר פביאן ריוס, שמעביר את הקורס "תכן מוצרים פלסטיים" במחלקה להנדסת פלסטיקה ב"שנקר". לדבריו, "בעוד שאנחנו יודעים ללמד את הסטודנטים לחשב את החוזק הנדרש ממוצר מסויים, את מידת העמידות או החיבור בין החומרים, נותר נתק עם המעצבים, שלהלכה מדברים בשפה אחרת לגמרי".

כדי להכשיר את בוגרי המחלקה להנדסת פלסטיקה לעבודה מעשית, הוחלט להוסיף ללומדים במסלול נקודת מבט נוספת וחשובה - זאת הנוגעת למעצבים. כך, במקביל לקורס של ריוס, מעביר להם דוד ספקטור, מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, את הקורס "עיצוב: למה ואיך".

תחנת האוטובוס שתכננו ועיצבו דיאגו נודמן, שירן ז'אן, דן אנבי וגלעד אוטורגוסט

במסגרת הלימודים בשני קורסי התכן (ההנדסי והעיצובי), תכננו ובנו השנה הסטודנטים תחנת אוטובוס מפלסטיק. כמיטב המסורת הדמוקרטית, נבחר הנושא בשיטת המכרז: כל קבוצה בת 3-4 תלמידים הציגה את הפרויקט שלה, כשלבסוף נבחר על-ידי כולם הביצוע הטוב ביותר.

"הפרויקט הזה מבטא בצורה הטובה ביותר את היתרון של שנקר מול בתי ספר אחרים", מדגיש ריוס: "תחת גג אחד פועלים בתי ספר להנדסה ולעיצוב, מה שמאפשר להקנות לסטודנטים שלנו כלים בשני התחומים. התוצאות ללא ספק מדברות בעד עצמן".  

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים