בוגרות המחלקה לעיצוב אופנה ישתתפו בתחרות עיצוב יוקרתית באיטליה

הדס בצלאל וג'אן פרחי בוגרות שסיימו לימודיהם במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר בשנת 2008, ממשיכות לככב בתחרויות אופנה בינלאומיות. השתיים תשתתפנה בתחרות מיטל מודה היוקרתית שתתקים בגוריציה, איטליה, בתאריכים : 10-11 לספטמבר.

 
תחרות "מיטלמודה", אשר מתקיימת זו השנה ה- 17, נחשבת לתחרות יוקרתית למעצבי אופנה צעירים, מידי שנה נשלחות מאות עבודות, מהן נבחרות בקפידה המצטיינות אשר עולות לשלב הגמר (השתתפות אפשרית למעצבים צעירים בתקופה של עד 5 שנים מיום סיום לימודיהם).

הקולקציה הטובה ביותר בתחרות זוכה לפרס כספי של 10,000 אירו. הפרס השני מוענק לקולקציה שמציעה את התחקיר הטוב ביותר ומזכה את הזוכה ב-5000 אירו ואילו הפרס השלישי, סכום כספי של 2500 אירו, מוענק לקולקציה היצירתית ביותר. 
 
השנה, מוענק פרס מיוחד גם מטעם חברת ליוויס בסך של 5000 אירו. הצגת מועמדות לקטגוריה זו דרשה מהמעצבים הצעירים להציג, בנוסף לקולקציה ולדרישות הבסיסיות של התחרות, דרכי ייצור ושיטות לייצור המוני, שהינם ידידותיים לסביבה ומשמרים את כדור הארץ, זאת על פי שלושת הערכים המנחים את ליוויס: הפחתה, מיחזור והמצאה מחדש - "Reduce, Recycle, Reinvent".
בין ששת המעצבים הבודדים שזכו להתמודד גם על פרס ליוויס, נמנות גם ג'אן פרחי והדס בצלאל משנקר. 
 
פרחי ובצלאל כבר הספיקו לצבור חוויות וניסיון עבודה בחו"ל; ג'אן פרחי עלתה לגמר בתחרות של דיזל באיטליה, וזכתה לכמה הצעות עבודה באירופה מהן מימשה את ההצעה של רוברטו קוואלי ובילתה 3 חודשים בפירנצה איטליה.

פרחי: "גרתי באיטליה שלושה חודשים עד שהבנתי שאני ציונית מדי ולא יכולה לוותר על ישראל בשום מחיר והחלטתי לחזור הביתה, בין לבין אני מעצבת כבר שנתיים ל"מרסל" שזו חברה מובילה בתחום אופנה בתל אביב וחולמת לפתוח עסק משלי, ביום מן הימים"

הדס בצלאל, בת 26 , מעצבת כיום בסטודיו של "יעל אורגד". מאז סיום לימודיה הספיקה גם לעצב בחברת "אירית", וכן בגדי אוונגרד לחלונות הראווה של המותג "us 5", פרטי לבוש ותכשיטים לכתבות סטיילינג וקטלוגים, ובגדי במה.
בין השאר עוסקת הדס בעיצוב תכשיטים " ממוחזרים" שעשויים ממתכות אשר הוצאו מהקשרן ושימושן המקורי.
את קיץ 2007 בילתה הדס בקנדה, בסטאז' בחברת האופנה, "לה שאטו" שם עצבה טי שרטס לגברים. באביב האחרון השתתפה הדס כפיינליסטית בתחרות: "Southern Trust iD- 2009" בדנדין ניו-זילנד.
 
ג'אן פרחי "TOY MAKER"
הקולקציה מספרת את סיפורו של אדם שהקים מפעל גדול לצעצועים אשר קרס עקב המיתון הכלכלי, פשט רגל והפך למחוסר בית שבונה צעצועים ברחוב מאשפה שהוא מוצא.
הקולקציה עוצבה במיוחד לתחרות, ג'אן: " הרעיון לקולקציה נוצר בסוף שבוע אחד, בו החלטתי לנסות שוב את מזלי ויהי מה. שרבטתי כמה סקיצות, שלחתי אותן ביום ראשון עם שאריות בדים שמצאתי בבית, ואין לתאר את ההפתעה שהייתה לי אחרי שנודע לי שנכנסתי לגמר".
חומרים ממוחזרים, ג'ינסים ישנים שנמצאו ברחוב, אותם פירקה והרכיבה מחדש , וכותנה אורגנית.

הדס בצלאל "A Different Anatomy"
הקולקציה, קולקציית הגמר של הדס, מציגה 5 מערכות לבוש של בגדי גברים. ומציעה מבט בעיניי רנטגן לתוך האנטומיה הגברית. מערכות שרירים, ורידים ועצבים תורגמו לבדים, צבעים וצלליות.
הבדים עברו שטיפות ,קליעות וחירורים , שיצרו טקסטורות אורגניות והעניקו לבגדים אנטומיה שונה.
בצלאל הקדישה תשומת לב לנושא המחזור:
- הבדים של הקולקציה נצבעו על ידי המעצבת באמצעות פיגמנט, ללא התערבות כימיקלים והפחתה בכמויות המים.
- באותו אופן עצמאי וחסכני נשטפו הג'ינסים, כל תהליך השטיפה החוזרת והפציעה המקובלים, נערכו ללא חומרים ותהליכים מזהמים.
- הנעליים והאביזרים ,שבקולקציה כולם מורכבים ממתכות אשר עשיתי בהן שימוש חוזר, כלומר לא יוצרו במיוחד, דבר המעניק ערך מוסף לאובייקט לדוגמא: כפכפיי עור עם ברגים, או שרשרת מראשיי רוכסנים.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>