מצבי קיצון: בוגרים ומרצים ממחלקות העיצוב של שנקר מציגים עבודות נייר ייחודיות ומקוריות בתערוכה קבוצתית במוזיאון ארץ-ישראל

עומדים על נייר: בוגרים ומרצים ממחלקות העיצוב של שנקר מציגים עבודות יוצאות דופן מנייר בתערוכה מיוחדת במוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב. תחת הכותרת "מצבי קיצון - נייר ישראלי", הוזמנו 65 יוצרים משדות העיצוב והאמנות להציג פרשנות אישית ומקורית לתכונותיו של הנייר כחומר גלם, שאת גבולותיו מתחו, חקרו והעניקו לו מגוון משמעויות ומופעים. 

התערוכה פורשת קשת רחבה של שפות אמנותיות והתנסויות בחומר, הנובעות מנקודות המבט השונות של היוצרים הפועלים בשדות שונים של עולם האמנות והעיצוב, בהם בולטת נציגות שנקרית: אמן קיפולי הנייר פול ג'קסון, מרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל, הבוגרות והמרצות גלי כנעני ושירה שובל (המציגה עבודה חדשה עם אדריכלית אריאל בלונדר) והבוגרים משה רואס, צפנת עוזרי, שירי כנעני ותמר ברניצקי; מהמחלקה לעיצוב תעשייתי נבחרו להציג הבוגר והמרצה ניל ננר והבוגרת ענבל הופמן ומהמחלקה לעיצוב אופנה - הבוגרת והמעצבת מירית וינשטוק.

ביטויים חומריים וצורניים יוצאי דופן של נייר: עבודה של שירה שובל ואריאל בלונדר (צילום: ליאוניד פדרול, יח"צ)

בתערוכה, אותה אצרה ענת גטניו, נחשפים ביטויים חומריים וצורניים מנוגדים וסותרים של הנייר: רכות וקושי, שקיפות ואטימות, עדינות וגסות, גמישות ונוקשות, סטטיות ותנועה. מופעים קוטביים אלה פותחו עלידי היוצרים תוך שימוש בתכונות המהותיות של החומר ובמגוון רחב של דרכי עיבוד המאפשרים לממש אותן עד תום.

העבודות שנבחרו לתערוכה, בהם גם של בוגרי ומרצי שנקר, מותחות את תכונותיו הגלויות והסמויות של הנייר, עד למימושן המרבי ומגלמות אותן במופעים שונים של החומר.

פורצים את גבולות החומר: אובייקטים של מיריטת וינשטוק, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה (יח"צ)

התערוכה "מצבי קיצון - נייר ישראלי" מוצגת במוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב (חיים לבנון 2). לפרטים מלאים ולשעות פתיחה לחצו כאן!

בראש העמוד: תערוכת "מצבי קיצון" (צילום: טל גליק, יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים