לאה פרץ, ראש החוג לאופנה בבית הספר הגבוה לעיצוב שנקר, מקפידה מאוד על הפרטים הקטנים, גם עם תלמידיה וגם בביתה.

מפגש עם לאה פרץ הוא מפגש של השראה. אווירת עשייה, סקרנות ופתיחות לאופקים חדשים מלווה אותה בכל אשר תלך ומורגשת גם בשיחה אתה. פרץ מגיעה מהצד התיאורטי שלעולם האופנה, כמרצה לתולדות האמנות והעיצוב. כמה מהבוגרים שטופחו על ידי פרץ הגיעו להישגים מרשימים ומשמשים שגרירים נאמנים של בית הספר בתפוצות, בהם אלבר אלבז וקובי הלפרין.
לפני עשר שנים עשתה הפסקה מתפקידה בשנקר ויצאה לשליחות דיפלומטית עם בן זוגה, שהתמנה לשגריר ישראל בקולומביה. במהלך שהייתה בחו״ל טיילה גם בשאר ארצות אמריקה הלטינית והסתובבה בשווקים. חלק מהפריטים בבית נרכשו בסיורים בשווקים במקסיקו, בפרו, בקולומביה ובארגנטינה.

"בחלל הסלון יש פריטים שנאספו במשך השנים האחרונות. יש כאן פריטים מתקופות ומחוויות שונות. את הסבכות של הארונית, למשל, קנינו בקולומביה מבית עתיק שפורק. קנינו שתיים כאלה ולא ידענו מה נעשה אתן. בת דודתי שגית קרניאל, שעיצבה לי את הדירה, הציעה שנשבץ אותן ברהיט. אנשים חושבים שיצרו את החיתוכים בסבכות האלב הלייזר. הכריות נתפרו מפריט טקסטיל ענק שרכשתי בשוק בגואטמלה ושמורכב מחלקי חולצות וחצאיות של אינדיאניות. יש כאן כרית מבד אפריקאי שפעם רכשתי וששכב אצלי במשך שנים.השולחן הוא אר־דקו ונרכש בשוק הפשפשים, והתמונות הן של מרים כבסה".

לכתבה המלאה לחצו כאן! 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים