הפנינג פתיחת שנת תשפ"א במחלקה להנדסת תוכנה

שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים החדשה, המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר הרימה הפנינג פתיחת שנה שנערך דרך הזום ושודר LIVE בעמוד הפייסבוק של המחלקה.

המחלקה להנדסת תוכנה היא המחלקה היחידה בשנקר שבחרה להרים הפנינג פתיחת שנה דרך הזום והרשתות החברתיות ברוח מהנדסים טאלנטים בתוכנה, עם דגש על חוויה ייחודית והרצאות מגוונות שניתנו לסטודנטים ככלים להצלחה.

ההפנינג התפרס על שלושה ימים, כאשר בכל יום הייתה התכנסות של שנה אחרת (א'-ד') עם ראש המחלקה, ד"ר יונית רושו, והצוות המנהלי ובנוסף הועברו הרצאות מגוונות על ידי יהונתן אלפסי ויוסי אפרים, שעוסקים בתחום הנדסת תוכנה ומדעי המחשב.

ההרצאות התמקדו בנושאים רלוונטיים לנוסחה כיצד להצליח בלימודים, כיצד להצליח בראיונות עבודה ולהשתלב בהצלחה בתעשיית ההייטק הישראלי.

כמו כן, ניתנו לסטודנטים כלים מגוונים כיצד עליהם לפעול על מנת להצליח הן מבחינת חלוקת זמן נכון בלמידה, תחזוק פרופיל לינקדאין מצליח ועוד.

יוסי אפרים, בוגר המחלקה להנדסת תוכנה משנת 2018 וכיום devops engineer בחברת Salesforce הידועה, העביר שתי הרצאות. ההרצאה הראשונה עסקה בדגשים להצטיינות. ההרצאה השנייה היתה חשובה מעין כמותה Being a Team Player, תכונה נדרשת לכל מהנדס תוכנה. טועים לחשוב שמהנדס תוכנה עובד לבד. המציאות הינה שונה. מהנדס תוכנה הינו חלק מצוות פיתוח. ההרצאה המלאה בערוץ המחלקה להנדסת תוכנה ביוטיוב.

יהונתן אלפסי, ה-Co-Founder & CTO של Theia. פיתח את התכנית ALL STAR DEVELOPERS ויודע להפוך כל סטודנט למותג שקוטף את המשרות השוות בהייטק. מתרגל אצלנו בקורסי התכנות בשנים א'-ב', העביר שלוש הרצאות מרתקות. 

בהרצאה הראשונה התייחס יהונתן לדרך להפוך לסטודנט מצוין שמפיק מעצמו את המירב. ההרצאה זמינה בערוץ המחלקה להנדסת תוכנה ביוטיוב.

ההרצאה השנייה, From student to expert, עסקה באופטימיזציה של קורות החיים, התמקצעות ודגשים לראיונות עבודה ועוד.

ההרצאה השלישית עסקה בשימוש בלינקדאין - רשת חברתית מקצועית, שבה עושים שימוש להצגת הפן המקצועי בלבד. ניסיון מעשי, יכולות פרקטיים, ידע הנדסי, יכולות בהנדסת תוכנה ועוד. Professional LinkedIn Workshop - סדנה ממוקדת קריטית לכל מהנדס תוכנה על השיטות לבנות לעצמכם מוניטין, להתבלט מקצועית ולכבוש את לינקדאין.

הסטודנטים נחשפו למידע רב והייתה להם האפשרות להעלות שאלות וליצור דיון שקשור לנושאי ההרצאה ולשיטות ולכלים לסלול את דרכם לפסגה. גם סטודנטים בשנה א' נהנו בהרצאות, אפילו לפני שהתחילו את התואר. כך יוכלו לדעת כיצד להערך בהתאם ולשאוף למצוינות.

המחלקה להנדסת תוכנה, ממשיכה ותמשיך בחיזוק ועידוד המצוינות המחלקתית ויצירת טאלנטים בתוכנה גם בתקופה לא פשוטה זו ועושה זאת במגוון דרכים תוך חשיבה מחוץ לקופסה על מנת לסייע לסטודנטים להגיע לפסגה ולקבל את מרחב הידיעה האפשרי והכלים להצלחה מרבית תוך שאיפה למצוינות אישית ומקצועית.

נכתב על ידי מאיה ריקליס

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים