לואו-טק, היי-טק: סטודנטים מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול ביקרו במפעל הדגל של יצרנית המלט "נשר" ברמלה

איך מייצרים ומשנעים אלפי טונות של מלט וכיצד שומרים על איכות הסביבה? סטודנטים משנה ד' במחלקה להנדסת תעשייה וניהול יצאו לסיור לימודי במפעל "נשר מפעלים מלט ישראליים בע"מ" ברמלה. הם שמעו על תהליכי הייצור ונחשפו לסוגיות רגולטוריות הקשורות לשמירה על איכות הסביבה, הפקת חומרי הגלם ושיקום המחצבות לאחר הפעלתן.

חברת "נשר" היא יצרנית המלט היחידה בישראל, המובילה את ענף הבנייה הישראלי למעלה מ-80 שנה. מאז נוסדה הפכה החברה לכוח מוביל בתעשייה המקומית, כשהיא מספקת את רוב תצרוכת המלט של ישראל ושל הרשות הפלסטינית. 

במסגרת הסיור הכירו הסטודנטים מקרוב את כל שרשרת הייצור והאספקה של המפעל: החל מכריית חומרי גלם במחצבה הסמוכה למקום, דרך העברתם לגריסה וערבובם עם חומרים נוספים ו"בישול" האבקה בכבשנים של 1,600 מעלות, עד לשלב הסופי של טחינת התוצר ואריזתו או טעינתו על משאיות ההובלה.

ד"ר אלעד הריסון - ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול - אמר לאחר הסיור כי "מדובר במרכיב משמעותי בחשיפת הסטודנטים שלנו לתעשייה במהלך לימודיהם".

"לביקורים במפעלי תעשייה מסורתית מסוגו של "נשר" חשיבות רבה בתהליך הלימודים", אמר הריסון והוסיף כי "הם התפתחו במהלך השנים ושילבו כלי אוטומציה וניהול מערכות מידע מתקדמים במפעל. מבחינה זו, מפעל "נשר" ממחיש את יכולות התעשייה לשפר את התפוקה ולהפחית את עלויות הייצור הנלוות באמצעים ובגישות חדשניים שחלקם הגדול נלמד במסגרת לימודי התואר הראשון במחלקה". 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים