העולם שבפנים, העולם שבחוץ: סטודנטים לעיצוב תכשיטים השתתפו בסדנת אמן בינלאומית עם המעצב הספרדי חוואייר מונקלוס

איפה נגמר החומר ומתחילה הצורה ובאיזה צבע נובטים רעיונות חדשים? סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים צללו לתת-מודע של שפת העיצוב בסדנת אמן מרתקת עם המעצב הספרדי חואייר מונקלוס. תחת הכותרת "Assembling Ideas With Techniques", הם חקרו את המרחב בין המופשט לפיגורטיבי ובין תיאוריה לטכניקה ויצרו אובייקטים מלאי הומור ואמירה אישית מחומרי גלם בלתי שגרתיים. 

במסגרת הסדנה הבינלאומית, הזמין מונקלוס את הסטודנטים להתבונן מחדש בשפת העיצוב שלהם ולאתגר את עולמות התוכן שלהם ואת מקורות ההשראה המניעים את יצירתם. בתהליכי פירוק והרכבה, ניסוי וטעייה, מישוש וגישוש, ריטוש וחידוש, הם בראו עולמות חדשים ומוכרים בחומר, צבע ומרקם. הם עיבדו פריטים מפתיעים שהביאו עמם - מחלקי צעצועים עד לפרחים ורישומים - באמצעותם הלחינו מחדש שפה חזותית הנעה בין הפנים לחוץ, בין הפשוט למורכב. 

מסע בעקבות התכשיט ››

עבודתו יוצאת הדופן וההססגונית של מונקלוס משלבת בין עולמות תוכן ייחודיים וחומרים גלם בלתי שגרתיים, באמצעותם הוא בוחן את מסורת העיצוב. מקורות ההשראה שלו, הנעים על מנעד רחב שבין ארכיטקטורה לפופ-ארט, נעטפים על-ידיו בדימיון עשיר ובשפה אישית מקורית ועזת מבע, תוך שימוש בטכניקת ה-Embatado, המבוססת על יצירת אובייקט תלת-ממדיים במתכת והרחבת גבולות העיצוב המסורתי. 

הסדנה עם מונקלוס התקיימה כחלק מהפעילות הבינלאומית של המחלקה לעיצוב תכשיטים, המזמנת לסטודנטים היכרות עם האמנים והיוצרים הבולטים בעולם. דרך עבודה משותפת וחשיפה לתיאוריות וטכניקות חדשות, הם זוכים להצצה למלאכתם של אמנים ומעצבים מהשורה הראשונה, הבולטים בשפה אישית יוצאת דופן ומעוררת השראה. 

בראש העמוד: חוויאר מונקלוס עם משתתפי הסדנה בשנקר (צילום: אחיקם בן-יוסף)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים