הוכרזו זוכי פרסי שרת התרבות והספורט לאופנה

משרד התרבות והספורט הכריז על הזוכים 2018 וביניהם בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה רונן חן, אלירן נרגסי ושחר אבנט והמעצב המוערך גדעון אוברזון. זוהי הפעם הראשונה שפרסים אלו הוענקו למעצבים בתחומי האופנה, כאות הוקרה והערכה של החברה הישראלית למעצבים בתחומי האופנה על פועלם ותרומתם לעולם האופנה במדינת ישראל. ועדת השיפוט של פרסי שרת התרבות והספורט למעצבים כללה השנה את לאה פרץ, אלון ליבנה ויובל כספין עם נציגת חבר הנאמנים יהודית גואטה. חברי הועדה החליטו להעניק את הפרס ל-4 זוכים, כאשר לזוכה בפרס מפעל חיים מוענק פרס בגובה 50,000 ש״ח ולזוכים בפרסי השרה למעצבים מוענק פרס בגובה 30,000 ש״ח לכל אחד. הפרסים יחולקו לזוכים במסגרת אירוע מחווה מיוחד לתעשיית האופנה הישראלית אשר ייערך בחודש מארס בקרוב.

פרס שרת התרבות והספורט למפעל חיים בתחומי האופנה למעצב אופנה בעל שיעור קומה עבור פעילות יוצרת ומרשימה לאורך תקופה של 35 שנה בתחום עיצוב האופנה בישראל ואשר השפעתו ניכרת בקידומו והתפתחותן של עיצוב האופנה בישראל הוענק למעצב הותיק גדעון אוברזון. אוברזון מנהל קריירה ארוכת ימים בשדה האופנה הישראלי. תרומתו כמעצב התקיימה במספר מישורים: סטודיו, קוטור, בגדי ים וגם קולקציות מסחריות לחברות אופנה ישראליות כמו גם בהוראת הדור הצעיר של המעצבים בשנקר.

״אני גאה להעניק לראשונה, בשנת השבעים למדינת ישראל, את פרסי שרת התרבות והספורט לארבעה מעצבי אופנה ישראלים מוכשרים ופורצי דרך. כל אחת ואחד מהזוכים הוא יוצר ייחודי ויחד הם מביאים לידי ביטוי את הפסיפס המרתק, המחדש והמרגש של האופנה הרב-גונית שלנו. האופנה הישראלית הינה מראה מופלאה של תבנית נוף מולדתנו. ״ בירכה שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב 

פרס שרת התרבות והספורט למעצבים בתחומי האופנה שנועד לטפח ולעודד מעצבים בתחומי האופנה וכן לעודד מצויינות בתחום הוענק לרונן חן, אלירן נרגסי ושחר אבנט. מנימוקי השופטים: "הפרס ניתן לרונן חן על הקמת מותג עצמאי שפעיל שיותר מ-25 שנה בארץ ובחו"ל בתחום "ready to wear" , נגיש, קשוב לרחשי לב הלקוחות אך עם זאת מתחדש כל העת. אלירן נרגסי הוא ממובילי המהפכה של השנים האחרונות בתחום בגדי גברים אשר בעיצוביו משלב יסודות מתוך ההוויה הישראלית, מתוך מגוון התרבויות והדתות, תוך כדי שימוש בשפה עכשווית ורלוונטית. המעצבת שחר אבנט היא מעצבת אופנה שתוך זמן קצר ביותר ביססה את מקומה בעולם האופנה בישראל ובחו"ל. עיצוביה הם חגיגה של יצירתיות ומקוריות ללא גבולות. בעבודותיה היא מצליחה לתת במה לקו ולצבע שמאפיינים גם את הציורים שלה."

בראש העמוד: קולקציות של המעצבים הזוכים (צילום: יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>