ד"ר מאיה שמיילוב נבחרה לעמוד בראש התכנית לתואר שני בעיצוב

המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את ד"ר מאיה שמיילוב לעמוד בראש התכנית לתואר שני בעיצוב

ד״ר שמיילוב היא בעלת תואר שני ושלישי בתחום מדע, טכנולוגיה וחברה ותואר ראשון במדעי החיים. בנוסף, ד״ר שמיילוב היא עורכת פטנטים עם התמחות בטכנולוגיות מתקדמות ועיצוב כמחולל חדשנות. תחומי מחקרה האקדמי והתמחותה משיקים לשני התחומים העיקריים בתכנית לפי דרישות המל׳׳ג: עיצוב וטכנולוגיה.

ניסיונה בהוראה אקדמית כולל מעל עשר שנות הוראה, בין היתר בפקולטות להנדסה ולארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, ביחידה ללימודי המשך בטכניון, בתואר שני בעיצוב, חדשנות ויזמות במכללה למנהל, ובאוניברסיטת בר אילן. על פרסומיה נמנים ספר המאגד את מחקרה בנושא הבין-תחומיות ויצירתיות,  ופרקים במספר ספרים בתחומי מחקרה. פרסומים אלו ונוספים, לרבות במיצגים אומנותיים, בארץ ובחו״ל מוכיחים את יכולתה לנהל את תחום המחקר הנלווה לתהליכי העיצוב, כנדרש בתכנית הלימודים למוסמכים.

ד״ר שמיילוב הציגה פעילות מקצועית והשתתפות בצוותי חשיבה ארציים ובינלאומיים בתחומים רלוונטיים לתכנית. החזון שהציגה ד׳׳ר שמיילוב מתייחס להכשרת הלומדים בתכנית לשינויים חברתיים, תרבותיים ומדעיים הצפויים בעולמנו. תפיסת עולמה הולמת את כיווני ההתפתחות הרצויים לתכנית ללימודי מוסמכים, קרי הגברת השילוב של ערכים טכנולוגיים ועיצוביים ולמידה רב ובין תחומית, עם דגש על יצירת גופי ידע חדשים בתחומים כמו מערכות חברתיות, בינה המלאכותית, עיצוב בחי(BioDesign) וחתירה למעורבות המעצב בקהילה לאור אתגרים טכנולוגיים, סביבתיים וסוציולוגיים במאה ה-21.

מד"ר שמיילוב נמסר:

״כל אחד מאתנו מתרגל בימים אלו למציאות משתנה ומסחררת ודווקא כיום זו העת שעל העיצוב להצית ולהזין אתחול אשר נדרש לשם עתיד שוויוני יותר. על מנת שתהיה לעוסקים בעיצוב את היכולת לעשות כך, עליהם לחדד את היכולת להבין, לתקשר ולהחליף ידע עם תרבויות ודיסציפלינות אחרות. שיח זה יתאפשר עם הקניית כישורי שפה חדשים לעוסקים במלאכת העיצוב, שפה שבשלב ראשון שואבת ממדעים, מטכנולוגיה ומחברה ותוביל להסתכלויות, פיתוחים ודרכי חשיבה חדשים בעיצוב.

אני שמחה ונרגשת להצטרף למוסד כה מכובד, לעבוד לצד מיטב המרצים ומומחים בתחומי העיצוב ולהכיר מקרוב את הסטודנטים המוכשרים בתוכנית  על מנת לתמוך בתהליך הנדרש לשם האתחול״.

מנשיא שנקר, פרופ' שיזף רפאלי נמסר:

"אני מברך את ד"ר שמיילוב על כניסתה לתפקיד כראש התכנית לתואר שני. ניסיונה העשיר בתחומי העיצוב, החברה והטכנולוגיה עומד לצד חזונה של שנקר כמכללה בינתחומית הדוגלת בשילוב בעשייה בין הפקולטות להנדסה, אמנות ולעיצוב. אני בטוח כי ד"ר שמיילוב תתרום רבות למערכת ולתכנית הלימודים ושמח על הצטרפותה לקהילת שנקר".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>