ספונטניים וחכמים? התחילו ללמוד תואר בהנדסת תעשייה וניהול כבר באביב הקרוב ותוכלו להקדים את כולם בקריירה!

השתחררתם מהצבא או שבדיוק חזרתם מטיול בחו"ל? רק עכשיו סיימתם פסיכומטרי? אולי פשוט התמהמתם או פספסתם את ההרשמה לשנת הלימודים שהחלה באוקטובר? אם אתם ספונטניים, עם ממוצע 85 ומעלה וציון פסיכומטרי מעל 620, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: בזכות סמסטר ב' הנפתח באביב, אתם יכולים להרוויח שנת לימודים ולהתחיל ללמוד לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בשנקר כבר בחודש מרץ הקרוב!

סמסטר ב' הוא הפתרון האידיאלי עבור צעירים חכמים ופרגמטיים שלא רוצים להפסיד שנה ולחכות עד לאוקטובר הבא: בית-הספר להנדסת תעשייה וניהול של שנקר - אחד ממוסדות הלימודים המובילים בתחום, שנהנה ממוניטין רב בקרב סטודנטים ומעסיקים פוטנציאליים בשוק העבודה - פותח לראשונה את שעריו בסמסטר האביב הקרוב.

הנדסת תעשייה וניהול: מסלולי הקריירה פתוחים בפניך

"היתרון הגדול של תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול הוא שהמקצוע הזה מבוקש מאוד ומאפשר בחירה", אומר פרופ' אהוד מניפז, ראש בית-הספר להנדסת תעשייה וניהול בשנקר. "בניגוד לתחומי הנדסה אחרים, שהם מאוד ספציפיים, תעשייה וניהול היא התמחות מגוונת המעניקה בחירה רחבה של מסלולי קריירה. אנו מוצאים את בוגרי התחום בכל מקום במשק: יזמות, בנקאות, חברות ייעוץ, מסחר אלקטרוני, תעשיות ביטחוניות ותעשיות בכלל".

מניפז, פרופ' אמריטוס באוניברסיטת בן גוריון בנגב, אשר כיהן כיהן כעמית מחקר ופרופסור אורח באוניברסיטאות ברחבי העולם - מאוניברסיטות ניו-יורק, קולומביה ו- UCLA  בארה"ב, דרך אוניברסיטת מק'גיל בקנדה ועד אוניברסיטת דיקן באוסטרליה - מכיר היטב את התחום. לדבריו, לצד יתרונותיה במגזר העסקי, הנדסת תעשייה וניהול מאפשרת גם פתרון בעיות לאומיות: "יישום נכון של מתודולוגיות תעשייה וניהול יכול לשפר את התחרותיות במשק, להוריד את יוקר המחייה ואת פערי התיווך הגבוהים, לקצר תהליכים בירוקרטים ולייעל את חיינו".

גם בהיבט המגדרי יש להנדסת תעשייה וניהול יתרון על מקצועות הנדסה אחרים, ולתחום הזה מגיעות הרבה מאוד נשים. בעוד שבתחומי ההנדסה בכלל ישנן פחות נשים מגברים באופן משמעותי, הרי שבתעשייה וניהול הנשים מהוות כ- 60 אחוזים.

עידן של טרנספורמציה דיגיטלית והאקתונים

טרנספורמציה דיגיטלית היא לא רק מילת באזז בעידן הטכנולוגי של היום, אלא שימוש בכלים טכנולוגיים אשר משפרים באופן משמעותי את הביצועים העסקיים של חברות וארגונים, ואת היכולת שלהם להגיע ללקוחות ולשווקים חדשים. לצד השם הטוב של בית-הספר, הייחוד של שנקר מבין המוסדות להשכלה גבוהה המלמדים הנדסת תעשייה וניהול, הוא בדגש על חדשנות והעמקה בטרנספורמציה דיגיטלית: ביג דאטה, כריית מידע, מערכות מידע עסקיות, בניית מסדי נתונים, מודלים עסקיים מבוססי דיגיטל ועוד.

סטודנטים שיתחילו ללמוד כבר בחודש מרץ הקרוב, עם פתיחת סמסטר האביב, יזכו להשתתף בהאקתון הארצי הראשון מסוגו בתעשייה וניהול, המתקיים בשנקר. ההאקתון, בנושא טכנולוגיית עיצובים ועסקים דיגיטליים, ייערך באפריל, בשיתוף כל מוסדות הלימוד המובילים בהנדסת תעשייה וניהול: הטכניון, אוניברסיטאות תל-אביב, בן-גוריון ואריאל, ומכללות אפקה, רופין וסמי שמעון. במשך 36 שעות יעבדו צוותים של סטודנטים על סוגיות ניהוליות, באירוע ייחודי שטרם נעשה כמותו בארץ.

המחזור שיתחיל את לימודיו בסמסטר ב' יהיה גם הראשון שיעבור בשעריו של בית ספר להנדסת תעשייה וניהול בשנקר כבית-ספר, ולא כמחלקה בפקולטה להנדסה. עם המעמד האקדמי הבכיר של בית הספר, מגיעים גם יתרונות של הכרה בינלאומית, אפשרויות מחקר וכן מסלול ישיר לתואר שני, הפותח בפני הסטודנטים הזדמנות לסיים תואר ראשון ושני תוך 5 שנים. התוכנית הייחודית לתואר שני, שאין מקבילה לה בישראל, מציעה התמחות בניהול התפעול או בניהול תעשייתי, והיא גובשה בשיתוף מנהלים בכירים בתעשייה, בהם סמנכ"ל מיקרוסופט ישראל, מנכ"ל טלדור וסמנכ"ל מערכות מידע בפלאפון.

יחס אישי מהמרצים, סיכומים מהחברים ומבחנים בקיץ

נוסף על היתרונות של התחלת הלימודים בשנקר דווקא עכשיו, ללימודים בסמסטר האביב ככלל יש הטבות נוספות: מאחר שבסמסטר ב' אחוזי ההרשמה נמוכים יותר בכל מוסדות הלימוד, מדובר במחזורים יותר קטנים של סטודנטים, כך שהכיתות מצומצמות והיחס האישי בהתאם.

קבלו מאיתנו טיפ שלא תשמעו מאף איש סגל: אם התחלתם ללמוד בסמסטר אביב, תשובצו לקורסים שחבריכם לספסל הלימודים כבר למדו בסמסטר הראשון, והם ידאגו לכם לסיכומים ומחברות שיקלו עליכם את המפגש עם האקדמיה. וזה עוד לא הכל. במידה ותצטרכו לגשת למועדי ב' במבחנים, מכל סיבה שהיא, המועד השני יתקיים במהלך הקיץ מבלי להפריע ללימודים, בעוד שמי שהתחיל את הלימודים באוקטובר וייגש למועד ב' - יצטרך לעשות את המבחן במהלך סמסטר ב', לצד הקורסים החדשים שנוספו לו למערכת.

השתכנעתם שתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בשנקר זה בדיוק מה שהעתיד שלכם צריך? הלימודים נמשכים ארבע שנים, בואו להתחיל אותם כבר עכשיו!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים