5 בוגרות ובוגרים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי יציגו בתערוכה The Lost Graduation Show במילאנו

ברכות לבוגרי ובוגרות המחלקה לעיצוב תעשייתי גרג פסקלוב, מיכל קליינר, שגב כספי, תאיר אלמור ובר כהן, שעומדים להציג בתערוכה The Lost Graduation Show שתוצג בSalone del Mobile, יריד המעצבים הנחשב שבמילאנו.

בתערוכה The Lost Graduation Show יוצגו 170 פרויקטי גמר של בוגרות ובוגרים מ-48 מכללות לעיצוב ברחבי העולם. המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר היא הנציגות היחידה מישראל שתציג בתערוכה, והתקבלה מבין סינון של 300 מחלקות נוספות.

"Three's Company", פרויקט הגמר של מיכל קליינר (מנחה: מיכל פרייפלד), נוצר במהלך הקורונה ומציג סדרת מוצרים שנולדה מתוך חיפוש אישי של נחמה בביצוע פעולות יומיומיות בבית. בסדרה שלושה מוצרים - בקבוק חם לגוף, כלי לגידול מחמצת ומערכת לגידול צמחים, שיכולים לעבוד ביחד כמערכת ביתית באמצעות השימוש במים.

מיכאל קליינר

פרויקט הגמר של מיכל קליינר (צילום: מיכאל שבדרון)

הבוגר גרג פסקלוב (מנחה: גלעד דוידי) יציג את הפרויקט "Space Hands" פרויקט ספקולטיבי שעוסק בתכנון ועיצוב של רובוטים ייעודיים לסיוע בהקמת בסיסים על פני הירח. תכנון ועיצוב הרובוטים מדמים ככל האפשר יצורים מעולם החי. הדבר בא לידי ביטוי בזווית התנועה של המפרקים ובמבנה השלד הפנימי המצופה עור סיליקוני. כל זאת נועד כדי להביא לחוויית שימוש אינטואיטיבית ולהפחית את תחושת הניכור של האסטרונאוטים הנמצאים הרחק מביתם בתנאי דחק לאורך זמן.

גרג פסקלוב

פרויקט הגמר של גרג פסקלוב (הדמייה)

במסגרת הפרויקט "Forest Ranger Druids" (מנחה: דניאל ליבוביץ), שמבקש לעורר דיון ציבורי בבעיית ריכוז הפחמן הדו-חמצני באטמוספרה ובחשיבות של שיקום היערות בעולם, פיתח הבוגר שגב כספי סדרה של יערנים רובוטיים האחראים לייעור מחדש ולניהול של יער בר קיימא. לכל רובוט תפקיד מוגדר בניהול ובשימור של היער, והם פועלים במערכים משתנים על פי צורכי היער.

שגב כספי

פרויקט הגמר של שגב כספי (הדמייה)

הפרויקט של תאיר אלמור "פרויקט היפאטיה" (מנחה: רוית לצר), נולד מתוך שאלות על ייצוג של גוף ומיניות נשית, ושאלות על תפקידה של המעצבת בחברה - מהו עיצוב נשי ומהו עיצוב לנשים?

 "במסגרת הפרויקט הזמנתי נשים להשתתף בתהליך העיצוב שלי. בפרוייקט השתתפו 100 נשים בין הגילאים 19 עד 76, אותן שאלתי שאלות על עירום, כאב, הנאה, התבוננות בגוף וחוויה אינטימית מול אדם אחר/ת. מרצף התשובות של כל אישה ייצרתי כד מקרמיקה בשיטה של תבניות מתחלפות. כל פרוסה בכד מקבלת צורה, צבע וגודל בהתאם לתשובה שכל אישה נתנה, וכך נוצר כד אישי וספציפי עבור כל אישה שבחרה להשתתף". מספרת אלמור.

תאיר אלמור

פרויקט הגמר של תאיר אלמור (צילום: אורי שפרין ענבי)

הפרויקט של בר כהן, "SAND TO SAND" (מנחה: יואב זיו), הוא קבוצת צעצועי חוף שמציעים אלטרנטיבה לחוויית המשחק בים שקיימת היום, ומעודד לוותר על השימוש בפלסטיק שמזהם את הים והסביבה. הצעצועים מתמוססים במים תוך כמה שעות והופכים שוב להיות חלק מהחול הרך ובכך סוגרים מעגל ולא משאירים טביעת אצבע אקולוגית.

בר כהן

פרויקט הגמר של בר כהן (צילום: בר כהן)

בראש העמוד: מימין למשאל - הפרויקט של תאיר אלמור (צילום: אורי שפרין ענבי), גרג פסקלוב ומיכל קליינר (צילום: מיכאל שבדרון)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים