לזכרו של ליאור זיו ז"ל: סטודיו לצילום נחנך במחלקה לאמנות רב-תחומית

בטקס מרגש במחלקה לאמנות רב-תחומית נחנך סטודיו לצילום ע"ש ליאור זיו ז"ל, שנהרג לפני כ-7 שנים בפעילות מבצעית בעזה, אליה התלווה כצלם ביחידת דובר צה"ל. 

הצילום היה אהבתו הגדולה של ליאור, נער צעיר ומלא תאוות חיים, שהמצלמה היתה לסימן ההיכר שלו. הוא ראה הכל דרך עדשת המצלמה, הקפיד לתכנן את הפריים, את מידת החשיפה לאור, את המרחק והזווית המתאימית - אך יחד עם זאת, לא ויתר על המבט הישיר באמצעות העיניים שראו הכל, שלכדו רגעים קטנים וגדולים. 

ליאור זיו ז"ל: אהבתו הגדולה היתה הצילום (באדיבות המשפחה)

הוריו של ליאור - מימי ודוד - בירכו את הסטודנטים והביעו תקווה כי הסטודיו החדש ישמש אותם לטיפוח כשרונם. בתוך כך, הכריזו על הענקת פרס מיוחד לעבודת צילום מצטיינת, אותו קיבלה השנה הסטודנטית לי זלבה. 

נשיא שנקר, פרופ' אמוץ וינברג, הודה לבני משפחת זיו ולחבריו של ליאור שהגיעו להוקיר את זכרו. ראש המחלקה לאמנות רב-תחומית, פרופ' מיכה לוין, הודה על התמיכה בסטודנטים והבטיח כי זכרו של ליאור יונצח באמצעות הצילום - האמנות שאהב מכל.

עם חנוכת הסטודיו הושקה תערוכת צילום של סטודנטים מהמחלקה לצד סדרת צילומים של ליאור. התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד ה-5 במאי, בימים א'-ה', בין השעות 18:00-10:00 (למעט ערב יום הזיכרון ויום העצמאות).

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים