קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של ונסה שלמה

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

ונסה שלמה // שנה ד' // סמסטר ב' // תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: יוני 2018

במשך כל שנותיי כסטודנטית במחלקה לעיצוב תכשיטים, תמיד היה הד מיוחד סביב קורס חלונות ראווה. אף פעם לא הבנתי על מה המהומה עד שהגעתי למעמד שבו אני צריכה לעצב לעצמי חלל בו אציג את עבודותיי הרבות מכל השנים. בתחילת התהליך רצו לי המון מחשבות על איך החלון שלי יראה, ומה ישקף את המעצבת שבי בצורה הטובה ביותר.

משיעור לשיעור, מניסיון לניסיון, זיקקתי את העיצוב המדויק עבור החלון שלי.

כמעצבת תכשיטים, אני מרבה להשתמש בצורות גיאומטריות. בכל עיצוב אליו אני ניגשת ישנו תחילה תהליך של דו ממד שאותו אני הופכת לתלת מימד על ידי פירוק צורני מדוקדק. כל צורה נמצאת במקומה ותומכת בצורה אחרת. על מנת ליצור את הצורות במדויק אני מרבה להשתמש בטכניקה של חיתוכי לייזר ולאחר מכן משלבת בתוך החיתוכים גימור נחוץ של עבודת יד.

מוטיב השקיפות הוא חלק בלתי נפרד מעבודתי כמעצבת. השקיפות היא חלק ממני גם כבן אדם, ואני מוצאת לנכון לשלב אותה בעבודותיי בין אם זה בחומר שקוף או בד שמייצר שקיפות מסוימת. בחלון הראווה שעיצבתי ניתן לראות גם פירוק צורני וגם שקיפות - ניתן לראות אותי.

איך יראה חלון הראווה הסופי של ונסה שלמה? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-13.06, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>