קורס עיצוב תצוגה תש"ף: חלון הראווה של שלי ספקטור

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

שלי ספקטור // שנה ד' // תש"ף 

  • מועד הקמת החלון: 11/12/19
  • מיקום החלון: בניין מיטשל

בזמן שעבדתי על גיבוש הרעיון לחלון שלי, פרסתי לפני את התכשיטים שעיצבתי. הבנתי שכל התכשיטים שלי עשויים בעבודת יד ממתכות וחומרים פלסטיים צבעוניים. אני רואה חשיבות בהיכרות עם כלים שונים בין אם זה חומר או טקסט, טכניקה או טכנולוגיה.

כל ידע נרכש הוא כלי שאני בוחרת להשתמש בו לביטוי בעיצוב. לאחרונה, גיליתי עניין במציאות רבודה. זה לא חדש ואני לא ממציאה את הגלגל אבל אני בוחנת את האפשרויות שלי. ניתן לראות שימוש במציאות רבודה במשחקי מחשב ורשתות חברתיות כגון פייסבוק ואיסטגרם. בנוסף הכלי הזה משמש עסקים לשיווק ושיפור חווית הקניה.

בתהליך עיצוב החלון, חשבתי על הקשר האובססיבי שלנו לניידים ולרשתות החברתיות. האינסטינקט להסתכל במראה טמוע בנו. ומה יותר מושך ממראה? מראה שחורה. תחילה אנו רואים את בבואתנו ואז בלי לשים לב אנו צוללים לתוך עולם שלם של תוכן וירטואלי. 

תחילה, חששתי משיבושים טכנולוגיים מפני שכמו בספר "זן ואמנות אחזקת האופנוע" שכתב רוברט מ. פירסיג, התייחסתי לטכנולוגיה כמשהו נשגב, כ"המערכת כולה" כמו שאחת הדמויות קוראת לה. הרחקתי את עצמי. החלטתי להתקרב. מבחינתי, החלון הזה הוא יריית הפתיחה במחקר שלי בפרויקט הגמר.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים