קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של סם איאן

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

סם איאן // שנה ד' // סמסטר א', תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: דצמבר 2017
  • מיקום החלון: כניסה לבניין מיטשל, חלון ימני

הגורם הכי חשוב בתהליך עיצוב החלון שלי הוא להציג את העבודה שלי באור הטוב ביותר שקיים. הגישה שלי היא פשוטה, בהירה ויעילה מאחר ואני רוצה שחבריי הסטודנטים יקבלו השראה כאשר הם רואים את היצירות שלי. כדי להשיג מטרה זו, אני נוקט באתסטיקה מאוד ישירה ומינימליסטית אשר מכוונת מבחינה מבנית כדי להציג את האובייקטים ולא לגרוע מהם. 

אפשר להגיד שמבחינתי ההיבט המאתגר ביותר בקורס זה הוא העבודה בקנה מידה גדול. במחלקה לעיצוב תכשיטים, אנו נוטים להתמקד בעיקר על עבודות בעלות אופי קטן, עדין ומורכב הנמדד במילימטרים. המעבר מדיסציפלינה זו לתחום בו יש צורך לסדר חלל יחסית גדול יכול להיות מאוד מאתגר ולכן קורס חלונות תצוגה הוא גם מבחן של פיקחות ושאפתנות. 

תאורה, ארכיטקטורה, שיווק - כל התחומים הרלוונטים לקורס הדורשים סוג מסוים של לשיטה בזמן קצר ומצריכים תושיה וכושר המצאה. ניתן לומר כי בגלל כל אלו, זהו הקורס הקשה ביותר במהלך הקריירה האקדמית שלי.

הקורס דורש את היכולת להתעלות מעל התחום של עיצוב תכשיטים, להסתגל למגוון אחר של חומרים ולפתח מומחיות חדשה.

במרכז ליבת ההשראה שלי, נמצאים בניין האמפייר סטייט בילדינג וסגנון הארט-דקו האמריקאי, ביתן ברצלונה מהתנועה המינימליסטית, קריקטורות ברוח הרטרו-פוטוריזם כגון הג'טסונס והאמנות המודרנית מעוררת התדהמה של ג'יימס טורל.

אני אסיר תודה לתרומתם של המרצים רבי הידע שלי, גילי גולן, הגר בן שלום ושרון קרן על כך ששמרו עליי ממוקד ובמסלול הנכון, תמיד מאתגרים אותי להתעלות מעל הציפייות והיצירתיות של עצמי. 

איך יראה חלון הראווה הסופי של סם איאן? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-06.12, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>