קורס עיצוב תצוגה תשע"ט: חלון הראווה של רולא חאיכ

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

רולא חאיכ // שנה ד' // תשע"ט 

  • מועד הקמת החלון: 6/3/19
  • מיקום החלון: בניין מיטשל

אחרי הרבה רעיונות שצצו לי בראש לגבי איך לעצב את חלון הראווה שלי, הגעתי למסקנה שאני צריכה להוציא את ה-DNA שלי החוצה. זה קרה אחרי הסתכלות על התכשיטים שעיצבתי -  ראיתי שיש כמה דברים משותפים בעיצובים שלי, כמו טקסטיל, שימוש נרחב בבד, שכבתיות ושילובי חומרים. מה שמייחד התכשיטים שלי זה שהם עשירים בצבע, אז הבנתי כמה זה נכון להעביר את התחושה והמאפיינים שנמצאים בתכשיטים לחלון עצמו.

התחלתי לחפש את החומר המתאים. הוא יצטרך להיות עמיד, קשה, עבה ושיהיה אפשר לחתוך אותו. אחרי חיפוש (והמון ניסיונות), הגעתי לחומר בשםMDF  (סוג של עץ תעשייתי). חילקתי משטחי ה  MDFלגדלים שווים והתחלתי לעשות ניסיונות עד שהגעתי לקומפוזיציה המעניינת ביותר – קו ישר המשתנה לכמה זוויות שונות. היה לי חשוב להשאיר החומר בזהותו המקורית.

לאחר שיצרתי את הקומפוזיציה, התחלתי לחשוב איך אפשר לשלב את הטקסטיל בחומר. השתמשתי בבד כותנה לבן, כדי שתהיה לי האופציה לצבוע אותו בצורה ידנית, בצבעים המתאימים לתכשיטים שאני מציגה. כך הגעתי לשלוש מערכות שונות של צבע : אדום, ורוד, סגול.

בנוסף, כדי ליצור יותר עניין בצבע מול התכשיט, החלטתי שהבדים יהיו צבועים מבהיר עד כהה ולסדר אותם הדרגתית. אחרי שסידרתי את הבדים לפי קבוצות, חיברתי את התכשיטים למדפים שנוצרו מה MDF - כך התכשיטים השתלבו עם הבד והצבעוניות הדומה שלהם.

לעצב שטח גדול כל כך הייתה חוויה מאתגרת, החל מלנסות להבין איך לחשב את החישובים, הזוויות והחיתוכים אל מול כמות החומר שאני צריכה. האתגר שלי היה באמת להבין מה הכי מבליט את התכשיטים ואיך להעביר את התחושה שנמצאת בהם לחלון.

איך יראה חלון הראווה הסופי של נטלי ברהום? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי ה-06.03, החל מהשעה 19:30 בבניין פרניק (רח' אנה פרנק 12, רמת גן)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>