קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של ניקה רגימוב

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

ניקה רגימוב // שנה ד' // סמסטר א', תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: דצמבר 2017
  • מיקום החלון: בכניסה לבניין פרניק מצד ימין

בשלב הראשון של תהליך העבודה על חלון הראווה פרשתי לפניי את כל העבודות שלי מהשנים האחרונות, כמעט באופן מידי זיהיתי מאפיינים דומים רבים אשר מבטאים את תהליך ההתפתחות והיצירה שלי במסגרת הלימודים במחלקה.

במהלך תהליך היצירה שלי אני מרבה לשאוב השראה מהצומח, מהטבע ומעולם הפנטזיה. כתוצאה מכך עבודותיי מתאפיינות בצורות אורגניות עגולות וזורמות, שילובי חומרים שונים, מגוון פרטים וצבעוניות מאוד בולטת.

היה לי חשוב לשלב ערכים אלו גם בתהליך עיצוב חלון הראווה בכדי ליצור חלל אופטימאלי, מעין "בית גידול", אשר משתלב עם אופי העבודות המוצגות בו. בזמן העבודה ניסיתי להתייחס לחלון הראווה לא רק ככלי לתצוגת תכשיטים, אלא כחלל העוזר לספר את סיפורם של התכשיטים ואת הרקע שלהם.

החלון שלי מורכב מחיבור של פרטים רבים לכדי תמונה כוללת אחת והוא משלב בתוכו משחק בין הדו-מימד לתלת מימד המתבטא גם ביחס שבין האובייקטים לגרפיקה ובין הטבע האורגני לחומרי הגלם המתועשים. 

בחרתי ליצור סצנה בהשראה טבעית שתתבטא במקטע של עולם ירוק ולטובת רעיון זה השתמשתי בגרפיקה המעבירה תחושה של יער וצמחיה, בתוספת מנעד חומרים מגוון, הכולל בתוכו שימוש בחומרים קיימים ומוכרים כפי שהם, חומרים תעשייתיים אשר עברו עיבוד על ידי וכן חומרים אורגניים שאספתי ישירות מהטבע.

התכשיטים עצמם מסודרים בקומפוזיציה זורמת לאורך כל החלון בכדי לשמור על התחושה האורגנית שאני מעוניינת ליצור בתצוגה שלי.

איך יראה חלון הראווה הסופי של ניקה רגימוב? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-06.12, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>