קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של גל אורן

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

גל אורן // שנה ד' // סמסטר ב' // תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: יוני 2018

בתחילת תהליך עיצוב חלון הראווה, פרסתי את התכשיטים שלי כדי לנסות להבין מה מאפיין אותם. מאוד מהר הבנתי שבכל התכשיטים שלי מופיעה וחוזרת שוב ושוב צורת העיגול. התחלתי לחקור ולשחק עם עיגולים בגדלים משתנים. בדקתי מה קורה כשאני שוברת את העיגול ואיזו השפעה יש לעיוות שהשבירה יוצרת - על התחושות שלי.

רציתי ליצור חלון שמצד אחד ישרת את התכשיטים שלי אבל מצד שני יציג אותי.

התבוננתי על המרחב שסביבי וחיפשתי עוד מקומות בהם אני פוגשת את העיגול בחיי. הבנתי שהעיגול מופיע בתוך הבגדים שלי. הוצאתי מהארון כל בגד שמופיע עליו עיגול, להפתעתי גילתי שיש אצלי בארון אוצר של נקודות ועיגולים. הבנתי את הפוטנציאל האפשרי שקיים בבגדים ובחרתי להשתמש בהם. השימוש בבגדים אפשר לי להכניס קצת הומור ואופנה בתוך החלון. 

את המבנה האלכסוני של החלון קבעתי לאחר שבחרתי את תמונות הפוסטר וכך גם לגבי הצבעים והקומפוזיציה של העיגולים המרחפים. התצוגה מכילה את התכשיטים והתכשיטים יוצרים את התצוגה מה שמחזק את הרפטטיביות של הצורה העגולה החוזרת על עצמה ומשדר שובבות, חציית גבולות ותחושה של שמחת חיים עגולה ושלמה.

איך יראה חלון הראווה הסופי של גל אורן? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-13.06, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים