קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של אפרת שגיא

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

אפרת שגיא // שנה ד' // סמסטר א' // תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: מרץ 2018
  • מיקום: כניסה לבניין מיטשל

קוראים לי אפרת שגיא ואת התכשיטים שלי אני יוצרת תחת השם MAKIA שהוא השלישי מתוך שבעת עקרונות החיים בתרבות ה-HUNA שמקורה בהוואי. פירוש השם הוא Energy flows where attention goes וזה משפט שמתאר בשבילי במילים את הדרך בה אני פועלת ואת המקום ממנו אני יוצרת - אני מנתבת את כל תשומת הלב שלי לכיוון היצירה ובכך מזרימה את האנרגיה לתוכה ונותנת לה חיים.

לקראת תחילת קורס חלונות ראווה חזרתי לעבודות שעשיתי במהלך השנים וכשפרשתי אותן לפני, יכולתי לזהות שאחד הדברים המרכזיים שמאפיינים את דרך העבודה שלי היא עבודה עם החומר. מוטיב בולט בעבודות שלי הוא מגע היד וההשפעה שלה על החומר, אני מאפשרת לחומר להוביל ולהראות לי את היכולות שלו, את התנועה הטבעית הנעימה לו ומשם אני עובדת איתו ומנתבת את התכשיט או האובייקט לנראות הסופית.

לצד צורניות אמורפית פועל בי צד טכני שעוזר לי לייצב ולהוריד את הרוח אל תוך החומר. אני מייצרת לי עמודי תווך ליצירה, מסגרת שבתוכה יש לי את האפשרות לנוע בחופשיות ולתת לתחושה הפיזית ולאינטואיציה להוביל את היצירה שלי אל הנראות האסתטית שמשרה עליי הרמוניה.

ליצירת חלון הראווה שלי בחרתי להשתמש בספוג עבה המאפשר לי לייצר תנועה בחלל החלון ונותן תחושה עגולה ורכה. בעזרת צבע ועבודה בשכבות אני יוצרת איתו מיכלים ומשטחים בעלי מקצב, בהם יוצגו העבודות שלי. את החלון כולו ילוו צלילים שיפתחו רובד נוסף בחוויית ההתבוננות בחלון, ממש כפי שהם מלווים אותי אל תוך היצירה ובחיים ככלל.

איך יראה חלון הראווה הסופי של אפרת שגיא? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-07.03, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>