קורס עיצוב תצוגה תשע"ט: חלון הראווה של דניאל וולף

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

וולף דניאל // שנה ד' // סמסטר א' // תשע"ט 

  • מועד הקמת החלון: דצמבר 2018
  • מיקום החלון: בכניסה לבניין פרניק

כבר מסוף שנה א' הבנתי שאני יוצרת תכשיטים אשר כל אחד מהם עשוי מפלטה אחת אשר אותה אני מנסרת, מקפלת ומעקלת ועל ידי פעולות מאוד פשוטות יוצרת בקלות גוף נפחי מפלטה שטוחה – מדו-מימד לתלת-מימד. סימטריה, צורות חדות ורפטטיביות ריתקו אותי וגיליתי שאני שואבת המון השראה מערבסקות, אדריכלות ויצורים חרקיים.

שיטת העבודה שלי היא לתכנן פריסה ומקומות בהם אחרוץ ואנסר את המתכת בידיעה מראש לאילו כיוונים ארצה לפתוח ולקפל את האובייקט. את הסקיצות אני יוצרת בנייר פשוט. מדפיסה פריסות שהמצאתי, גוזרת את הנייר ומתחילה לשחק.

כאשר התבוננתי בתכשיטים אשר יצרתי בשנים האחרונות הבנתי שכל העניין הוא לאו דווקא בפריסות עצמן כי אם בנפחים והחללים אשר נוצרים בתכשיט והיתה זו הבנה שריתקה אותי וריגשה אותי מאוד.

תהליך בניית החלון לא היה לי פשוט ועל כן הרגשתי שאני חייבת ליצור לעצמי מספר אילוצים אשר יתנו לי מסגרת עבודה ברורה. בראש ובראשונה, הבנתי שהחלון חייב להיות סימטרי ושהוא חייב לשדר את תהליך העבודה אותו אני עוברת כפי שאני עוברת עם תהליכי העבודה של התכשיטים שלי.

לטעמי יש קסם רב בהבנה והגילוי של כיצד התכשיט נוצר וכך התייחסתי לחלון עצמו. החלטתי שהמידוף, גופי התאורה והתלייה יהיו עשויים כולם מבסיס של סטריפים של 5 ס"מ רוחב אשר יוצאים מתוך 4 שכבות של גליונות דפים ו-3 שכבות של בריסטולים שבניית הצורות בעזרתם מעניק לי חוזק מבני לתליית התכשיטים.

מכיוון והצורה בה התכשיטים שלי מתקיימים לעתים אינה ברורה ומובנת על הרגע הראשון בו צופים בהם או עונדים אותם, קיוויתי להצליח להמחיש את דרך החשיבה שלי ובנוסף רציתי להכניס את הצופה אל תוך העולם הצורני הסימטרי והדמיוני שלי – המרחב הנוח שלי בו אני מרגישה שאני בשיא יכולת יצירה.

איך יראה חלון הראווה הסופי של דניאל וולף? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-12.12, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים