קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של יותם בהט

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

יותם בהט // שנה ד' // סמסטר א', תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: ינואר 2018
  • מיקום החלון: בניין מיטשל

כאשר ניתנה לי האופציה להציג את כל העבודות שלי מכל אורך תקופת הלימודים במחלקה לעיצוב תכשיטים תחת המסגרת של קורס חלונות ראווה הרגשתי שמתחילים להספיד את תקופת לימודי. בעצם למסגר איזה שהיא קולקציה או אוסף שמציג בצורה טובה את האני מאמין של יותם בהט דרך הכלים שנלמדו פה בלימודים.

בהתחלת העבודה דמיינתי תרחיש: יותם בהט, האני, הוא אמן תכשיטים מפורסם, נפטרתי, ועושים לו, לי, עכשיו תערוכת יחיד לפאר את תקופות יצירו/תי לאורך השנים. זה בעצם מה שקורה בחלון.

בעקבות הרעיון המרכזי של תערוכת היחיד בחירת התכשיטים נעשתה בקפידה והמון מהתכשיטים שבחרתי לשים הם ניסיונות מהדרך או פרויקטים לא סופיים שכן למרות כך הם מתאים כדי להעביר את רוח היצירה ולא כחלון לחנות מתוקתקת. 

דמיינתי איך החלל תצוגה של תערוכת היחיד שלי מצטמצם ומצטמצם מה-MOMA אל רמת גן, ומגלריה לחלון. החלטה זו הובילה אותי לעצב את החלל ברוח מוזיאלית. בתוך החלל (החלון) הקטן הזה רציתי להוסיף כמה שיותר אפקטים או מאפיינים של מוזיאון כך שהתמה המרכזית הייתה לנסות ליצור חוויה אינפורמטיבית ודידקטית.

ניסיתי להשיג מטרה זו בכך שהוספתי תוכן - גם כמין דף עמדה שלי על עולם היצירה וגם טקסט אינפורמטיבי שמסביר את העבודה ויכול לתת עוד נפח שלא תמיד מבינים רק מהתבוננות באובייקט.

איך יראה חלון הראווה הסופי של יותם בהט? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-10.01, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>