שבוע מרקחה ה-3 של שנקר יוצא לדרך בסימן שימור

איזה ריח יש לזכרונות והאם אפשר לשמר אותו בבקבוק? מתי רובוטים יחליפו אותנו בעבודה? האם פייסבוק יהווה את האתר הארכיאולוגי של העתיד? איך משלבים פיגמנטים טבעיים בתוך יהלומים ומה מושך באלימות ובאסתטיקה הנאצית?

שבוע מרקחה השלישי של שנקר יוצא לדרך עם למעלה מ-20 סדנאות המשלבות בין עיצוב, אמנות והנדסה. במשך 4 ימים ישתתפו כ-600 סטודנטים מכל המחלקות במכללה במפגשים חוצי-תחומים, ילמדו להכיר עולמות תוכן והשראה חדשים ויקדמו יחדיו רעיונות ומיזמים מקוריים.

בשנתו השלישית יעסוק שבוע מרקחה בשימור במגוון רחב של משמעויות, תרחישים והיבטים: החל מאנרגיה וסביבה, דרך מידע וידע, נעורים וכלכלה ועד לזיכרון, פרטיות ומחשבה. 

על פניו נראה כי הדחף לחדש, להמציא ולשפר, העומד בלב העשייה העיצובית וההנדסית, מנוגד לרצון לשמר. אולם מה שאנו בוחרים לשמר, יחד עם הפעולות שיש לנקוט לשם כך, מעצבות את העבר, ההווה והעתיד. עם אתגרים אלו יתמודדו הסטודנטים והמרצים של שנקר במהלך השבוע הייחודי.

בין הסדנאות שיתקיימו בשבוע מרקחה:

  • 3,2,1, דג מלוח: שימור מזון באמצעות מלח, סוכר, אלכוהול, התססה, ייבוש וטכניקות נוספות (מנחים: טל קמיל מהמחלקה לעיצוב תעשייתי והשף והמעצב התעשייתי איתן בושרי).
  • סינסתזיה - סופרן, סיפור ושימורים: מה זה שימור במוזיקה? האם הוא מצוי בקאבר, עיבוד או ביצוע? איך מנכיחים תחושות, רגשות ואסוציאציות ומתרגמים צליל לאיור? (מנחים: המאייר והקומיקסאי איציק רנרט והמנצחת וזמרת הסופרן יעל צ'רני).
  • ריח של זיכרון: שימור זיכרונות ומצברוח באמצעות רקיחת ריחות (מנחים: ד"ר ניר דבוטון מהמחלקה להנדסה כימית ומאיה ארזי מהמחלקה לעיצוב אופנה).
  • Light Specific: פיתוח מיצבי תאורה ממוחזרים באתרים שונים בשכונת נווה שאנן בדרום תל-אביב (מנחים: ד"ר גבריאלה פורמן-דורפמן מהמחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, אריאל ליפשיץ מהמחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה ויאשה רוזוב מהמחלקה לתקשורת חזותית).

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים