חוצים את הגבולות: שבוע מרקחה הראשון של שנקר יוצא לדרך!

מה הקשר בין בירה לאמנות? איך אפשר לשוחח עם חפצים ולמה אף אחד לא עושה גרסאות כיסוי ליצירות אמנות קלאסיות? למעלה מ-600 סטודנטים מכל המחלקות של שנקר השתתפו ב""שבוע מרקחה" הראשון, במסגרתו השתתפו במגוון סדנאות בינתחומיות.

מעצבים, אנשי אמנות ומהנדסים חברו יחד לקידום רעיונות ומיזמים חדשים ומאתגרים, אותם העבירו לסטודנטים בכ-30 סדנאות בשלל תחומים מקוריים שבחנו את הקשר בין עולמות התוכן והמחקר.

אז איך מסכמים שבוע כל כך גדוש ומרתק? הנה קמצוץ ממה שעבר עלינו במהלך השבוע:

  • בסדנא "אותו מקרר בגישה כל-כך שונה", ניסו מירב פרץ מהמחלקה לעיצוב תעשייתי וצילה חסין מהמחלקה להנדסת תוכנה לדובב אובייקטים ולשאול באיזו שפה הם מדברים. ברוח הרעיון של "אינטרנט של הדברים", הן בחנו יחד עם סולן "הג'ירפות", גלעד כהנא, איך בונים רשת חברתית של אובייקטים  ואילו ערוצי תקשורת יכולים להתפתח בין האובייקטים לבין עצמם ובינם לבינינו.  
  • ד"ר אמנון דקל, ראש המחלקה להנדסת תוכנה, ועמוס אלקנה, זוכה פרס ראש הממשלה למלחינים, הובילו את הסדנא "עיצוב ותיכנות מוסיקה", במהלכה ליוו את המשתתפים בהבנת והכרת הקונספטים והכלים המתקדמים ביותר בטכנולוגית המוסיקה העכשווית.

  • אורית פרייליך מהמחלקה לעיצוב אופנה וגבריאלה דורפמן-פורמן מהמחלקה להנדסת אלקטרוניקה שילבו בין חליפות צלילה, עיצוב אופנה ותאורת תת-ימית בסדנא המרתקת "להאיר את העולם ממעמקי הים".
  • חיבור מוצלח ומרתק נוסף התבצע בין רועי קופר מהמחלקה לאמנות רב-תחומית וד"ר דן לויטוס מהמחלקה להנדסת פלסטיקה, שהדריכו את המשתתפים בהכנת בירה ביתית בשילוב דיוקן ואמנות המוצר.
  • בסדנא "ערימה אחת יותר מדי" בדקו המשתתפים מה אפשר לעשות עם שלטי חוצות ענקיים שסיימו את דרכם. בהנחיית רקפת כנעני מהמחלקה לתקשורת חזותית ויפתח צדפי מהמחלקה לעיצוב תעשייתי.

במסגרת האירועים התקיים תיעוד חי ושוטף של הנעשה מסביב במסגרת סדנת "גרילה בגלריה", בניצוחן של יונית רושו מהמחלקה להנדסת תוכנה והמעצבת הדס זמר בן-ארי. במשך השבוע הוקמה תערוכה חיה "בתנאי שטח", שהציגה את הנעשה מסביב בתיעוד אלטרנטיבי במגוון טכניקות.

תוצרי הסדנאות הוצגו לאחר נעילת "שבוע מרקחה" בתערוכה מסכמת, שאיפשרה למבקרים לקבל נקודת מבט ייחודית על המיזם כולו ולעמוד על טיבו.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים