מיכל שרה וורקנה ונועה ברוך, בוגרות המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, בתחרות ITS 2020

נועה ברוך ומיכל שרה וורנקה - בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר - הן שתיים מהפיינליסטיות שנכנסו לרשימת 11 המשתתפים בגמר התחרות ITS בתחום האופנה לשנת 2020. הן נבחרו על ידי International Talent Support מתוך למעלה מ־600 פרויקטים שהוגשו לתחרות מ־60 מדינות. 

תחרות (ITS (Internation Talents Support היא תחרות כשרונות עולמית המתקיימת כ-19 שנים ונחשבת לתחרות היוקרתית בעולם להצגת כשרונות צעירים. נושא התחרות השנה, Here We Belong, עסק בשייכות למקומות, לתרבויות, לקהילות, אך בעיקר לאנושות. ״בתקופה זו, יותר מתמיד, קהילה זו מדגימה את מחויבותה, את עמידותה, את תחושת השייכות שלה ואת היצירתיות שמניעה ומעוררת אותה, כמפתח בסיסי לפתוח את תיבת האוצר של עתידנו״, כתבו מארגני התחרות. ההכרזה על הזוכרים שתוכננה להתקיים בחודש יולי נדחתה לאוקטובר בעקבות משבר הקורונה.

מתוך פרויקט הגמר של נועה ברוך (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

הפרויקט של נועה ברוך - רטרו פרספקטיבה - מציג קולקצית נשים מחוייטת העוסקת בשיח בין שני עולמות שהשפיעו על נועה. האחד מיוצג על ידי מחברת גזרות בת כ-50 שנה, עבודת יד של סבתה, חייטת בצעירותה, אשר תפרה חליפות גברים במרוקו. השני מיוצג על ידי תוכנות הדמיית תלת ממד לייצור גזרות, בהן משתמשים מעצבים צעירים כיום. דו השיח הוויזואלי, התפיסתי והערכי שבין שני העולמות, הישן והחדש, דרכי הפעולה השונות, והניגודים ונקודות ההשקה שביניהם, היוו בסיס לעיצובים.

מתוך פרויקט הגמר של מיכל שרה וורקנה (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

הפרויקט של מיכל שרה וורקנה - "כי האדם הוא עץ השדה" - משתמש בסדרת הצילומים של הצלמת ג'קי ניקרסון, "Terrain", המתעדת יום עבודה טיפוסי של חקלאים ממדינות שונות באפריקה, מהווה השראה לקולקציית רדי טו וור העוסקת באיבוד המסורת שאנו חווים בעידן העכשווי ובפרט בערך העבודה.

בראש העמוד: קולקציית הגמר של נועה ברוך בתצוגת האופנה השנתית של שנקר 2019 (צילום: רפי דלויה)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים