בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה היא המעצבת של חברת Hand & Lock

מריה לביגיניה, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה 2008, זכתה במקום ראשון בתחרות היוקרתית Hand & Lock.
Hand & Lock הינה חברה בריטית מובילה בתחום הרקמה והעיטור אשר פועלת ברחבי תבל ומקיימת מידי שנה תחרות עיצוב ברקמה רקמה יוקרתית. בתחרות משתתפים סטודנטים לעיצוב אופנה וטקסטיל מרחבי העולם.

 
מבין מאות מועמדים עלו השנה לשלב הגמר 27 מעצבים צעירים, ובסופו של תהליך ארוך ותובעני הוכתרה הזוכה במקום הראשון - מריה לביגינה, בוגרת מחזור 2008 במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר.

הזכייה מעניקה למריה פרס כספי בסך של 15,000$, אפשרות להציג את עבודתה במוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון, סדנת ריקמה בת יום בבית הספר המלכותי לעבודות רקמה בלונדון, עמוד באתר הבית של חברתHand & lock , ובנוסף, צילומי העבודה הזוכה של לביגינה יעטרו את הכרזות של התחרות בשנת 2009.

 
 השנה עיטרו את כרזות התחרות עבודותיה של טטיאנה פוגרבניאק, אשר קטפה את המקום הראשון בתחרות שנערכה בשנה שעברה. טטיאנה, גם היא בוגרת המחזור, לעיצוב אופנה בשנקר לשנת 2008. השתיים הוזמנו לטקס הענקת הפרסים שהתקיים בלונדון ב – 8 לנובמבר.


לתחרות הגישה לביגינה קולקציה של חמישה פריטים: שלוש חגורות שמוצגות על שמלות בגזרות פשוטות ושני זוגות עגילים. בנוסף שלחה גם ספר סקיצות מרשים בו השראות ופיתוח בדים רקומים.

 
"את ההשראה לעיצוב הקולקציה שאבתי מ האורנמנטיקה הקאלטית בה מצאתי עניין מיוחד, משום שהיא מתאפיינת באינסוף פרטים שיש לחקור. מטרתי הייתה להעניק לאמנות עתיקה זו אינטרפרטציה חדשה דרך חומרים עכשוויים ובלתי שגרתיים. לאוסף האביזרים שלי השתמשתי בטכניקות רקמה שונות ביניהן טכניקת טרפונטו (הכנסת חוטי צמר לתוך תעלות תפרים), באזורים אלה חיררתי חורים קטנים בטכניקת הלחמה".

 

בנוסף ניתן למצוא בעיצובים מגוון של חלקים מתכתיים קטנים, חרוזים ואבני סוורובסקי.
עוד מוסיפה לביגינה: "לעולם העשיר של הרקמה נחשפתי בשנה השלישית שלי בשנקר בקורס שמלות ערב, ומאז הפכה אמנות זו לגורם מרכזי בתהליך העיצוב שלי. אני מוצאת ששילוב של רקמה חדשנית בגזרות פשוטות משדרגת את הדגם והופכת אותו לתכשיט. כמוטו אני מוצאת שהמטרה שלי בעיצוב אופנה הינה להצליח ליצר דגמים שמשלבים בין המודרני והעכשווי לאלגנטי הקלאסי."

בימים אלו, נמצאת מריה בפירנצה שבאיטליה, כשהיא עוברת סטאז' אצל רוברטו קוואלי .

 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים