הפנקס: ראיון מילולי-ויזואלי עם מריאנה רסקין - בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר - על תהליכי היצירה והעבודה שלה

מריאנה רסקין היא מאיירת, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. איירה גיליון של המגזין לילדים "אדם צעיר", ולאחרונה ראה אור הספר הראשון שאיירה, "הסוד של פלוריאן" מאת חוה ניסימוב (הוצאת "טל-מאי"). רסקין היא המאיירת העשרים בפינת "תמונת פרופיל", שמטרתה היכרות עם מאיירים מבטיחים ומקוריים שספר הביכורים שלהם ראה אור לאחרונה. אנו מקווים כי פינה זו תהווה פלטפורמה לחשיפה של המאיירים וסגנונם, ותאפשר הצצה לכישרונות חדשים בקרב המאיירים והמאיירות בארץ.

"סיימתי את הלימודים במחלקה לתקשורת חזותית ב"שנקר" בשנת 2015, התמחיתי באיור ובאנימציה", מספרת רסקין בראיון לכתב העת המקוון "הפנקס": "במהלך הלימודים ואחרי סיומם הוצע לי כמה פעמים לאייר ספרים אבל לא הרגשתי שזה כיוון שמעניין אותי, והעובדה שלא איירתי ספר מעולם ולא עברתי קורס כזה בלימודים גרמה לי לחשוש שלא אהיה מוצלחת בזה במיוחד".

האם גיבשת סגנון וטכניקה עמם את ניגשת לעבודה? "אפשר להגיד שכן, למרות שאני לא הייתי רוצה להתקבע באותו סגנון בשלב כזה מוקדם. אני רוצה מאוד לנסות דברים חדשים וטכניקות שונות, אבל כרגע אני עושה עבודות מקצועיות במחשב בלבד. הרבה פעמים אנשים מתפלאים כשאני אומרת להם שהאיורים שלי לגמרי דיגיטליים, כי הם נראה להם ידניים. זה די קורה מעצמו, אני פשוט אוהבת להשתמש במברשות וטקסטורות ידניות ולצייר בצורה יחסית חופשית".

בראש העמוד: איור של מריאנה רסקין לספר "הסוד של פלוריאן" (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>