הפנקס: ראיון עם בוגרת מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית על פרויקט הגמר שלה - ספר מאויר לסיפור העם "פרח השני"

"השלב הראשון לאחר בחירת הטקסט היה בחירת הפורמט. עוד בהתחלה קסם לי הרעיון של פורמט לא סטנדרטי - גדול, צר וארוך. אינטואיטיבית הרגשתי שיש חיבור בין הפורמט לבין הדימויים שעולים מן הטקסט – השערים, הגנים, היערות, המעיינות הנשפכים והמזרקות שעולות השמימה. ידעתי כבר בהתחלה שאאייר את הספר בצבעי עיפרון (PRISMACOLORS) משום שהתנסיתי אתם בפרויקטים קודמים ונהניתי מאוד. אף על פי שהכלי היה מוכר ואהוב, הטכניקה שנוצרה במהלך הפרויקט - שכבות על גבי שכבות של צבעי עיפרון - היתה חדשה עבורי לחלוטין. מכיוון שהסקיצות שאתן עבדתי היו גולמיות מאוד, התאפשר לי מרחב פעולה בכל הקשור לביצוע הפריים ולצביעה שלו, ושם קרו דברים שלא תכננתי".

בוגרים לגילם הוא מדור חדש בכתב העת המקוון "הפנקס", המוקדש לספרות ותרבות לילדים. בכל פעם נבחר בוגר מוכשר שפרויקט הגמר שלו קשורים לתרבות לילדים, ושלטעמי העורכים כדאי מאוד לשים לב אליו.

הפעם התקיים ראיון עם בינה כץ, בוגרת המחזור האחרון של המחלקה לתקשורת חזותית, שיצרה ספר מאויר של אגדת העם "פרח השני" - גרסה למעשיה המוכרת של "היפה והחיה" שתורגמה על-ידי מרים ילן-שטקליס בשנת 1958.

"כשניגשתי לאייר את "פרח השני" התייחסתי לסיפור כאל סיפור שמוצאו בספרות העממית שהועברה בעל-פה; לפיכך הוא אינו תלוי תקופה, זמן או תרבות", מספרת כץ על הפרויקט

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים