הארץ ממליצים על עמוד האינסטגרם של בן יהודה - בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי

ידיות של רכבים הן לא דבר שנהוג להקדיש לו יותר מדי תשומת לב בחיי היומיום. הן פשוט נמצאות שם וזהו זה. המעצב רועי בן יהודה, בן 26, מתייחס אליהן אחרת. או אולי, ליתר דיוק, מתייחס אליהן. נקודה. הוא מצא שדווקא הפונקציונליות הפשוטה שלהן מהווה מצע לא רע לבחון את ההבדלים בין הגישות העיצוביות השונות של יצרניות הרכב.

בן יהודה שירת כמעצב גרפי ב"במחנה" ולאחר שירותו הצבאי החליט ללמוד במחלקה לעיצוב תעשייתי ב"שנקר". המעבר בין דו-ממד לתלת-ממד לא היה טבעי עבורו, ובכל זאת, הוא מצא שנקודת התפר ביניהם מעניינת. מתוך כך, הוא החליט לפתוח את עמוד האינסטגרם הזה ולעסוק בוויזואליה של ידיות כלי רכב - ההבדלים בין החומריות, המורפולוגיה, הצורה והצבע שלהן.

הוא עושה זאת באופן שמזכיר את הצילום הטיפולוגי של האמנים הגרמנים, בני הזוג ברנד והילה בכר, שעבודתם שימשה לו מקור השראה. בן יהודה גילה שיש יצרני רכב שמשקיעים מאוד בעיצוב ידיות המכונית, מתוך ההבנה שהן מתמצתות את הדי.אן.איי של הרכב – ספורטיבי או היי-טקי, למשל. יצרנים אחרים, לעומתם, לא רואים בידית משהו מיוחד ולעיתים ניתן לראות מספר דגמים של אותו יצרן שחולקים בדיוק את אותה הידית.

עוד הוא גילה שבדגמים של רכבים מודרניים יש ניסיון להעלים לגמרי את הידית, מה שהוביל אותו לתהות האם עתיד הידיות הוא כמו של כפתורי הטלפון הישנים שפינו את מקומם למסכי מגע.

לעמוד האינסטגרם של בן יהודה לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים