אריזה גרפית שעיצבה היילו לור מהמחלקה לתקשורת חזותית לערוץ הכסנת נבחרה ללוות באופן רשמי את משדרי הבחירות

יום הבוחרת: ערוץ הכנסת (99) בחר לאמץ אריזה גרפית שיצרה היילו לור - סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית - במסגרת תרגיל אקדמי, בתור סדרת הקדימונים הרשמית למשדרי הבחירות.

במסגרת קורס "אריזת ערוץ", בהנחיית ערן שטרן, מתבקשים המשתתפים ליצור אריזה גרפית כוללת (קדימונים, מעבורנים, לוחות שידורים וכו') עבור ערוץ שידור אמיתי או פיקטיבי. לור בחרה לעסוק בערוץ הכנסת וימים ספורים לאחר מכן הצביעה הכנסת על פיזורה ועל יציאה לבחירות, מה שהציב מציאות חדשה לנקודת ההתייחסות שלה. 

"מצאתי אתגר גדול בהתמודדות עם ערוץ שמצד אחד הוא ממלכתי ורשמי, אך מצד שני מציג תכנים ביקורתיים ואקטואליים במטרה לבקר ולבחון את השלטון", מספרת לור על הפרויקט שיצרה.

העיצוב של לור מבוסס על צמדי פוליטיקאים משני עברי המתרס ("כל דמות והנמסיס שלה", היא אומרת) באופן שיעודד את הצופים לבחון את האג'דה המוצגת בפניהם ולגבש את עמדתם לקראת הגעתם לקלפי. "בעבודתי על הפרויקט ביקשתי לחשוף ולהדגיש את הממד הקומי והביקורי בדמויות הפוליטיות", מספרת לור ומוסיפה כי "מצד שני, המטרה היתה לאפיין אותן מבלי להגחיכן ובכך לעורר חומר למחשבה".

אחר שהשלימה את הפרויקט שלחה אותו לור לעמוד הפייסבוק של עמוד הכנסת ("ביקשתי להודות להם על ההשראה", היא צוחקת), מה שעורר התהלהבות רבה. היא זומנה לפגישה מיידית עם מפיקי הערוץ שביקשו לאמץ את עבודתה לקראת הבחירות ואף הציעו לה להמשיך וללוות את הערוץ.

את המוזיקה שמלווה כל קטע סימפלו עומר לוז ודני אגר, לוח השידורים הוקלט אצל עודד רז יחד עם רועי בן-יאיר שנתן את קולו לביט-בוקס וסייע בייעוץ בזמן-אמת.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>