ד"ר פרדי כסלו נבחר לעמוד בראש בית הספר לאמנות רב-תחומית!

המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את ד"ר שחר פרדי כסלו לעמוד בראש בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר

ד"ר שחר פרדי כסלו, יליד 1982, עוסק באמנות במובן רחב וגמיש, הכולל תחתיו משחקים, קולנוע וטכנולוגיה, וכן בחקר תולדות הפילוסופיה בזיקה למדעי-הרוח הדיגיטליים.

ד"ר כסלו מציג מעבודותיו בבמות מרכזיות בשני העשורים האחרונים. בשנים 2019-20 הוצגה תערוכה גדולה מעבודותיו, "משחקים 2013-19", במוזיאון תל-אביב לאמנות. ספרו, "תנוכים משושים, שיניים רכות וחידות אחרות", עתיד לראות אור ב2020. משנת 2017 הוא מכהן כיו"ר איגוד האמנים הפלסטיים. בשנת 2016 השלים דוקטורט בדברי ימי הפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב, עם התמחות באידיאליזם הגרמני של ראשית המאה הי"ט. קודם לכן השלים תארים שניים בקולנוע ובתולדות הפילוסופיה, באותו מוסד. מתגורר ביפו, ולו שני ילדים.

מד"ר שחר פרדי כסלו נמסר:

"אני מודה לועדת האיתור על הבחירה, ושמח להצטרף לבית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר, שלמרות גילו הצעיר הצליח לצבור מורשת מפוארת. ארצה למסור שלושה דברים:

(א) בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר פועל בתוך אקדמיה לעיצוב והנדסה, מוטת חדשנות. בתור שכזה, הוא בעמדה להכשיר לא רק אמנים במובן המסורתי, אלא גם ישויות ביניים על התפר שבין האמנות לעיצוב או להנדסה: ישויות יצירתיות, חושבות, חקרניות, יזמיות ועתירות אמצעים: אנשי מו"פ.

(ב) האמנות במובנה הצר נמצאת במשבר, ומעט מחווירה נוכח הפרץ היצירתי שחווים תחומים סמוכים - כמו הטלוויזיה, המשחקים, הטכנולוגיה, העיצוב, ואפילו הקומדיה. בית הספר ינסה להניע את האמנות  לעבר אלה, ולעודד אותה להתרבות איתם.

(ג) האמנות היא שמורה המשלבת מלאכה, עיון מופשט ורוח-שטות. כאקדמיה, תפקידנו לטפח את שלושתם: לוודא ששלוש האגפים חיים יפה ביחד, מאוזנים פחות או יותר, וניזונים זה מזה."

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>