הכנס הראשון של ראשי וראשות מרכזי המחקר, הפיתוח והיצירה (מפ"י)

רשות המחקר בשנקר הוקמה בראשית שנת תשפ"א (אוקטובר 2020) ביוזמתו של נשיא שנקר – פרופ. שיזף רפאלי ובראשותו של פרופ. שמואל קניג – סגן נשיא שנקר, בתמיכת דניאל אלטמן - מנהל חדשנות, פיתוח ואסטרטגיה בשנקר. חזון רשות המחקר - להפוך את שנקר למכללה מובילה ומשפיעה במחקר פיתוח ויצירה עבור התעשייה, החברה, הכלכלה והתרבות, בהנדסה, עיצוב, אומנות והשילוב ביניהם.

מלבד וועדת הפטנטים, כוללת הרשות את וועדת המחקר, אך עיקר פעילות רשות המחקר מכוונת להנחיית מרכזי המחקר, הפיתוח והיצירה הקיימים, להגברת שיתוף פעולה בין המרכזים והקמת מרכזי מפ"י חדשים.

למרכזי המפ"י תפקיד כפול: להשפיע על התוכניות האקדמיות בשנקר ע"י מעורבות של חברי הסגל והסטודנטים בפעילותם ולהוות את הקשר בין עולם האקדמיה בשנקר לבין התעשייה, הכלכלה, התרבות, החברה והאקדמיה מחוץ לשנקר.

לרשימת המרכזים המלאה לחצו כאן!

לכל מרכז מונתה וועדת היגוי מקרב ראשי המחלקות וחברי סגל בכירים בשנקר, בנוסף לדמויות מפתח מהתעשייה, כלכלה, תרבות וחברה שתפקידם לתרום בגיבוש התוכניות השנתיות וחיזוק הקשרים עם העולם החיצוני.

הכנס הראשון של ראשי וראשות המרכזים התקיים לפני חג הפסח ב- 24 למרץ 2021. בכנס השתתפו הגב' אורית אפרתי - יו"ר חבר הנאמנים של שנקר ומר צבי ימיני - יו"ר הוועד המנהל של שנקר שפתחו וסיכמו את הכינוס. פרופ. שמואל קניג הציג בתחילת הכינוס את חזון המרכזים ותפקידם בחיי האקדמיה בשנקר ותרומתם לתעשייה, לחברה, לכלכלה ולתרבות. הודגש הצורך לפעילות מאוזנת וגיוס תרומות ותקציבים ממקורות חיצוניים. במהלך הכינוס הציגו ראשי.ות המרכזים את חזון המרכזים ואת פעילותם בסמסטר הראשון וזה הצפוי בסמסטר השני. תגובות להצגות והמלצות התקבלו  ע"י ראשי.ות המרכזים ויו"ר חבר הנאמנים והוועד המנהל. בסיום הכינוס הודגש הצורך בשיתוף פעולה בין המרכזים להגברת האפשרויות לגיוס משאבים. כמו כן נמסר על הקמת מרכז לנושאי בריאות שיאגד את הפעילויות מול עולם הבריאות והרפואה. התגובות לכינוס לא אחרו לבוא ורבים מראשי.ות המרכזים הביעו את דעתם שיש לכנס את הפורום לעיתים קרובות בכדי ללמוד על הפעילויות במרכזים השונים  ולהגביר את שיתופי הפעולה.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים