בעקבות השמש: פריטי לבוש ייחודיים של מריה (מאשה) זברין - מרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל ובוגרת שלה - יוצגו בתערוכת יחיד חדשה

התבוננות מעמיקה בנופים המרהיבים של צפון-מזרח רוסיה והקשבה למופעיהם השונים, הולידו אצל מריה (מאשה) זברין - מרצה בכירה במחלקה לעיצוב טקסטיל ובוגרת שלה - סדרת פריטי לבוש ייחודיים בעבודת יד, שיוצגו בתערוכת יחיד חדשה בגלריה "פריסקופ" בתל-אביב. תחת הכותרת "בעקבות השמש", יצרה זברין דיאלוג מרתק בין ארץ לנוף, בין גוף לבגד, בין אובייקט לתנועה ובין צורה לחומר. 

זברין פועלת מתוך עולם עשיר ומגוון, הנשען על קשר עמוק עם הטבע והמראות המגולמים ומשתקפים ממנו. שורשי עבודותיה נטועים בנופים הקדומים של איזור קרליה בצפון-מזרח רוסיה, המלווים בתרבות ומסורת ארוכי שנים. משם היא בוראת אובייקטים יוצאי דופן במגוון טכניקות טקסטיליות, בהן: סריגת יד ומכונה, קרושה, רקמה, צביעה וקליעה. אלו הופכים בידיה לרבדים של זיכרון וממשות, כשהבגד מפרש את הגוף והגוף מניע את הבגד. 

זברין סיימה בהצטיינות את לימודיה במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנת 2011 והשתלבה בה כמרצה לסריגה אמנותית וסריגת מכונה. ועבודותיה הוצגו בתערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות, בהם: במוזיאון תל-אביב לאמנות, במכון ויצמן למדע ובגלריה לאמנות בבית-לחם הגלילית, בשנה האחרונה היא מובילה את המותג העצמאי שהקימה - AliSka.

  • התערוכה "בעקבות השמש" תוצג בגלריה "פריסקופ" בתל-אביב בין ה-12.05 ל-03.06

בראש העמוד: פריטים של מאשה זברין, מתוך התערוכה "בעקבות השמש" (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>