פורטפוליו: המרצה יובל עציוני בשיחה עם יובל סער על תהליך יצירת התערוכה "שדות פרומים"

"זה היה תהליך ארוך בן שנה. התחלתי להתבונן באוסף וביקרתי במוזיאון. הבחירות הראשונות היו יותר אינטואיטיביות, לחשוב מהיכן מתחילים את הדיאלוג. בהתחלה בחרתי עבודות שזכרתי מבית סבא בחיפה, שהיה עמוס בציורים, ויטרינות של חפצים, פסלים, שטיחים, ריהוט, טקסטילים ומה לא…" מספרת יובל עציוני, בוגרת ומרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל על יצירת התערוכה שלה במוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה. 

עציוני מצליחה לייצר דיאלוג בין  שני חלקי התערוכה: האחד יצירות מתוך אוסף המוזיאון והשני הוא גוף היצירות של עציוני, ציורים ועבודות טקסטיל. מהלך בולט בתערוכה הוא תהליך הבחירה, עציוני בוחרת מתוך האוסף עבודות אליהן היא מתייחסת, מגיבה, מעירה ומאירה. הדימויים הנבחרים מתוך האוסף משיקים למכלול הדימויים של עציוני ולמערך הנושאים והשאלות בהם עוסקת. 

יובל עציוני היא מעצבת-יוצרת בטקסטיל, מתמחה בסריגה ומלמדת במחלקה לעיצוב טקסטיל, שם גם השלימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון שלה. עבודותיה של עציוני בתערוכות רבות בארץ ובעולם, בין היתר בארה"ב, גרמניה ובלגיה. בתוך כך, הציגה את "בדק בית", תערוכת בגלריה לעיצוב "פריסקופ" בתל-אביב (2016) והשתתפה בתערוכה המוערכת "ארוגים בתודעה" במוזיאון ארץ-ישראל (2014).

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים